logo

RAMAZAN BEREKETİNİ PAYLAŞIYORUZ

RAMAZAN BEREKETİNİ PAYLAŞIYORUZ

Tokat Belediyesince bu yıl dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ramazan ayı öncesi başlanılan gıda kolisi dağıtımı devam ediyor. Gıda kolisi dağıtımına katılan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Bu Ramazan’da aynı sofralarda buluşamasak da Ramazanın bereketini, heyecanını komşularımızla paylaşmaya gayret ediyoruz. Bizim yerimiz milletimizin yanıdır. Ruhlarımız ayrı olsa da gönüllerimiz bir. Mahalle sakinlerimizle uzaktan da olsa Ramazan ayının bereketini paylaşmaya, onlarla selamlaşmaya devam ediyoruz.” dedi.

Tokat Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla gıda kolisi dağıtımına devam ediyor. Her yıl ramazan ayında farklı bölgelerde iftar çadırı kuran Tokat Belediyesi, bu yıl dünya genelinde yaşanan salgın hastalık nedeniyle evlere gıda kolisi dağıtıyor. Salgın hastalıkla mücadele sürecinde 12 bin 500  haneye gıda kolisi ve alışveriş çeklerinin dağıtımı devam ediyor.

Tokatlı vatandaşların huzur içinde ramazan ayı geçirmesi için gece gündüz görev başında olacaklarını ifade eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan salgın hastalık nedeniyle ramazan ayını da her şeyden önce sağlığımıza dikkat ederek geçirmeliyiz. Geleneklerimizde yer alan birlikte açtığımız oruçlarımızı bu yıl bir arada açamayacağız. Her yıl kurduğumuz iftar çadırlarının yerine bu yıl gıda kolisi dağıtmaya başladık. Halkımızdan ricam yine zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları ve sağlıklarına azami özen göstermeleri. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Tüm hemşehrilerime hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
217 Kez Görüntülendi.