logo

EYÜP EROĞLU” ÖNÜMÜZDE DAHA ÇOK BAYRAMLARI BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ”

EYÜP EROĞLU” ÖNÜMÜZDE DAHA ÇOK BAYRAMLARI BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ”

23 Nisan’da sokağa çıkamayan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını belediye bandosu eşliğinde balkonlarından kutladı.


Tokat Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel çocuklar için program düzenledi.

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanarak evlerinde kalan çocuklara özel program yapıldı. Bando ekibi sosyal mesafe önlemi alarak çocuklara için mahallede gezerek birbirinden eğlenceli şarkılar ve marşlar çaldı. B

alkonlarını bayraklarla, balonlarla süsleyen çocuklarda bando ekibine alkışları ile tempo tutarak eşlik etti. 600 evler Mahallesinde düzenlenen etkinliğe katılan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bando ekibinin önünde yürüyerek balkonlardan etkinliği izleyen çocukları selamladı. Korona virüs salgını nedeniyle çocukların evde kaldığını ve sosyal etkinliklerin durdurulduğunu ifade eden Başkan Eroğlu “Çocuklar uzun süredir evlerindeler sıkıldılar. Onlar evlerinde kalsın biz onların bayramını bizzat giderek kutlayalım istedik. Apartmanlardaki çocukları balkonlara davet ettik. Belediye bandomuz eşliğinde marşlar çalarak, bayraklarımızı salladık ve hep birlikte yeninden millet olma şuuru ile beraberce 23 Nisan’ımızı belki biraz burukta olsa kutlamış olduk” dedi.

Ayrıca gün içerisinde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramında 23 çocukla video konferans sistemiyle görüşerek, bayramlarını kutladı.

Videolu görüşmede Başkan Eroğlu; çocukların şiirlerini, şarkılarını dinledi, onlara eşlik etti. Geçtiğimiz yıl 23 Nisan’da Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile fotoğraf çektiren çocuklar, Başkan Eroğlu’na sakladıkları fotoğrafları gösterdiler.

Taha ve Burak kardeşler ise Tokat’ın meşhur ellik oyununu oynadılar. 4. Sınıf öğrencisi Yağmur Ezel ise Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ederek, önümüzdeki yıl 23 Nisan bayramında başkanlık koltuğuna oturmayı çok istediğini söyledi. Başkan Eroğlu ise, yağmurun isteğini kırmayarak ona söz verdi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, çocuklara seslenerek, bayramın koronavirüs sürecinden dolayı bu şekilde geçtiğini belirterek, önümüzdeki 23 Nisan bayramlarında bu bayram yapılamayan etkinliklerin daha iyisini, daha güzelini yaparak, daha coşkulu bayramlar kutlayacaklarını ifade etti.

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Share
173 Kez Görüntülendi.