logo

AHMET YILMAZ “BİRLİKTE OLMAK TEK GÜCÜMÜZ”


kanal60
bunyaminsunar@hotmail.com

Ahmet Yılmazı tanıyalım.

İstanbul’da Tokatlıların bir araya geldiği sivil toplum örgütlerinden Tokat Konfederasyonu Genel başkanı Ahmet Yılmaz’dan İstanbul’da ki Tokatlıları sorduk.

Ahmet Yılmaz Tokat Konfederasyonu Genel Başkanlığı yapıyorum. 1974 Tokat Zile doğumluyum.

Tokat Konfederasyonundan bahsedebilir miyiz?

TOKKON kısa adı Tokat Konfederasyonu, 6 yıl önce üç federasyonun bir araya gelmesiyle kuruldu.  Bu federasyonlar ise İstanbul Tokat Dernekler Federasyonu, Asya Tokat Dernekler Federasyonu ve Esenyurt Tokat Dernekler Federasyonu oldu.

Daha sonra ise Erbaa Dernekler Federasyonu, Niksar Dernekler Federasyonu, Reşadiye Dernekler Federasyonu, Turhal Dernekler Federasyonu aramıza katıldı. TOKKON yedi federasyonun buluştuğu Tokat’ı İstanbul’da temsil eden bir çatı kuruluş oldu.

Şimdi 7 Federasyonun, 290 dernek yani tüzel kişilik ile Tokat’ın İstanbul da ki sesi olmak için gayret gösteriyor.

Amacımız İlk önce Tokatlılar olarak bir araya gelmekti, onu başardık. Bu gün İstanbul’da Tokatlıların birlikteliği örnek gösteriliyor. Ayrıca, Tokat’ın kültürel, sosyal, siyasi ve ticari birikimlerini İstanbul’da yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak istiyoruz.

Konfederasyonumuzun Merkezi; Esenler Atışalanı, Tekstil Kent Yönetim Binası 4.Kat No 41’da. Tüm hemşerilerimizi bir çay içmeye beklerim.

TOKKON,  İstanbul’da nüfus olarak dördüncü sırada olan 600 bin Tokatlı hemşerilerimizi temsil ediyor. Bunun en güzel örneği geçen yıl yapılan, Yeni kapı Tokat Günleridir.  TOKKON Standını 4 günde 2 milyon insan ziyaret etti.

TOKKON bu yıl farklı bir organizasyon yaptı. Efendimizi Anıyoruz etkinliği yapacaksınız. Biraz bilgi alalım.

Efendim izi anıyoruz programımız iki aşmalıdır.

31 Ekim Cumartesi günü, Ayasofya Camiinde saat 07.00’da İstanbul müftüsü tarafından 2500 adet Hatmi Şerifin duasıdır. 2500 Hatmi Şerifi dernek üyelerimiz okudu.

Programın ikinci kısmı ise;  Esenyurtda,  yine Federasyon, derneklerimiz ve gönüllü bağışçılarımızın desteği ile Tokat ilimizin plakası kadar 60 adet Koç kurban edip,  ihtiyacı olan hemşerimi ikram etmek istiyoruz. 60 adet kurbanlık koç tamamen Tokat’lı hemşerilerimizin bağışları ile alındı. 

İlçe ilçe, dernek dernek,  600 aileye kurban paylarını  aynı gün dağıtım yapmayı düşünüyoruz.

Dünyanın savaştığı Covit -19 hastalığının bitmesi ve ülkemize saldıran hainlerin yok olması için gayret gösteriyoruz.

Bu güne kadar buna benzer etkinlikler yaptınız mı, bundan sonra yapmayı düşündüğünüz etkinlikler neler?

Buna benzer tatbikî çok etkinlikler yaptık, inanın sayılarını unuttuk. Geçtiğimiz ramazan ayında 4000 ailemize erzak yardımı yaptık.  Burada söylemek olmuyor her şeyi. Öğrencilerimize burs verdik. Tokatlıları buluşturmak adına piknikler düzenledik.

Bundan sonra da elimizden geldiği kadar ülkemizin ve milletimizin manevi ve milli değerlerini göz önünde bulundurarak, devletine yük olan değil,  yük alan bir STK olarak çalışmaya devam edeceğiz.

Paylaşma ikonundan:

Share
105 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EĞİTİME 2 MİLYONLUK MATBAA

  29 Kasım 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in destekleriyle 2 milyon liralık matbaa kuruluyor. Teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek, bu gelişimleri eğitim-öğretim programlarına yansıtmak, programların sektör ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Matbaa Teknolojileri alanının kurulması kararı alındı. Vizyon projeleriyle Meslek Liselerinin kalkınmasına destek olan Tokat İl ...
 • BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ ÇALIŞAN İNSANLARDA VARMIŞ

  29 Ekim 2020 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Bir varmış bir yokmuş diye başlayan hikâyeler ilgimizi çeker.Hele kahramanlar varsa o hikâyenin içerinde daha fazla dikkat kesiliriz.Tokat hem gelmiş hem geçmiş, hem varmış hem yokmuş gibi bir şehir.Unuttuk demi yapılanları.Ve bu şehre bir şeyler yapalım diye çalışanların olduğunu. Bu şehirde hayatın her alanına dokunmuş kişiler var.Vakıflar bir zamana kadar unutulmuşken, Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde 5 bin vakıf eserinin ayağa kaldırılmasına vesile olan Yusuf Beyazıt bu gün misafirimizdi. Vakıf eserlerinin yanısıra binlerce ö...
 • AHMET YILMAZ “BİRLİKTE OLMAK TEK GÜCÜMÜZ”

  28 Ekim 2020 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları

  Ahmet Yılmazı tanıyalım. İstanbul’da Tokatlıların bir araya geldiği sivil toplum örgütlerinden Tokat Konfederasyonu Genel başkanı Ahmet Yılmaz’dan İstanbul’da ki Tokatlıları sorduk. Ahmet Yılmaz Tokat Konfederasyonu Genel Başkanlığı yapıyorum. 1974 Tokat Zile doğumluyum. Tokat Konfederasyonundan bahsedebilir miyiz? TOKKON kısa adı Tokat Konfederasyonu, 6 yıl önce üç federasyonun bir araya gelmesiyle kuruldu.  Bu federasyonlar ise İstanbul Tokat Dernekler Federasyonu, Asya Tokat Dernekler Federasyonu ve Esenyurt Tokat Dernekler...
 • SANKO HOLDİNG KURBAN BAYRAMI MESAJI

  30 Temmuz 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  SANKO Holding, vatandaşların Kurban Bayramını kutlarken, sosyal mesafe kuralına uymayı da mesajda hatırlattı. ...