logo

Share
341 Kez Görüntülendi.
SÜRÜ YÖNETİCİLİĞİ KURSUNA YOĞUN İLGİ

Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Tarım İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığında düzenlenen ”Sürü Yöneticisi Benim” isimli sürü yöneticiliği kursuna hayvan yetiştiricilerden yoğun ilgi var.

Kursa yetiştiricilere hayvan bakımı yemlemesi hayvan hastalıkları ve sürü yönetimi ile ilgili bilgiler veriliyor.

Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği konferans salonunda düzenlenen açılış programında konuşan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Saldırıcıer konuşmasında ”Geçtiğimiz yıl 95 kişi sürü yöneticiliği kursundan dolayı verilen 5000 tllik teşvikten yararlanabildi. Bu sene 400’e yakın kursiyer hedefimiz var. 400 kursiyerimiz i aldığı teşviklerle Tokat ekonomisine 2.000.000 tllik bir parasal girdi sağlamayı hedefliyoruz.”dedi.

Programda konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erslan ise ”Bizim görevimiz sizlerin ihtiyacı olduğu kursları talepleriniz doğrultusunda açmak ve sizlere yardımcı olmaya çalışmaktır.”dedi.

Programda son olarak konuşan Tokat Tarım İl Müdürü Orhan Şahin ”Tokat’ta ortalama sürü büyüklüğü 90 civarında olduğu için çok sayıda üreticimiz teşviklerden faydalanamıyordu. Bakanlığımız tarafından yapılan değişiklerle birlikte teşvik için gerekli olan hayvan sayısı 100’e inince daha çok yetiştiricilerimiz teşviklerden yararlanma hakkına sahip oldu.” dedi

Kursa katılan kursiyerler ise kursun kendileri için faydalı olduğunu daha önceden bildikleri sürü yöneticiliğine dair bilgileri güncelleyerek daha verimi çalışmalarını sağlayacağını düşünüklerini belirterek kursu düzenleyenlere teşekkür ettiler.

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20