logo

TOKAT’A ŞEHİR ORMANI

TOKAT’A ŞEHİR ORMANI

Orman Tokat Projesi kapsamında çalışmaları devam eden Gıj Gıj mevki Tokat Şehir Ormanı’nda çalışmalar başladı.


Tokat Belediyesi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) işbirliğiyle, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülen Orman Tokat projeleri kapsamında oluşturulacak Tokat Şehir Ormanı çalışmaları ile ilgili Tokat Valisi ozan Balcı ve Tokat belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından değerlendirme toplantısı yapıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Şehir Ormanı içerisinde yer alacak mescit, bay, bayan ve engelli WC, kır kahvesi, kır lokantası, bebek bakım odası, bulaşık ünitesi, macera parkı, ahşap çocuk oyun alanı, kamelya, yaya gezinti yolları, otopark, yağmur barınağı ile ilgili projelerde gelinen son durum hakkında bilgi aldı.


Vali Dr. Ozan Balcı, Şehir Ormanı’nın vatandaşların aileleri ile birlikte gelip hoşça vakit geçirebilecekleri bir yer olarak düzenleneceğini söyledi. Tokat Şehir Ormanı’nın Tokat’ın değerine değer katacağını belirterek, projenin Tokatlı vatandaşların dinlenme, eğlenme ve spor ihtiyacını karşılayarak, şehrin güzelliğine ve turizmine katkı sağlayacağını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Proje Tokat’ımıza ve Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Toplantıya Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı da katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
236 Kez Görüntülendi.