logo

TOKAT VEFA SOSYAL DESTEK GURUBU YANINDA

Tokat’ta, Kaymakamlarla video-konferans üzerinden toplantı gerçekleştirerek Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya,  Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Vali Yardımcısı Yüksel Ünal ile video konferans yolu ile Kaymakamlar katıldı.

Koronavirüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlerin uygulanmasına yönelik konuların görüşüldüğü toplantıda, Vali Dr. Ozan Balcı  Kaymakamlara Koronavirüsle mücadelede hem birey ve toplum sağlığı, hem de kamu düzenini korumak için Sayın Cumhurbaşkanımızın ve ilgili bakanlıklarımızın almış oldukları tedbirlerin, İl Hıfzıssıhha ve İl Pandemi Kurulu tarafından alınan kararların il genelinde titizlikle uygulanması, alınan kararlara uyulması ve bu konuda gerekli denetimlerin yapılması talimatını verdi.

Bizler bütün tedbirlerimizi aldık, paniğe kapılmaya gerek yok diyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımız sosyal mesafeyi korusunlar, evde kalmaya devam etsinler, suya ve sabuna dokunsunlar. Sık sık ellerini su ve sabunla yıkasınlar. Evlerinden ayrılmaları gereken vatandaşlarımız da sosyal izolasyon ve sosyal mesafeyi en üst seviyede tutacak şekilde kendilerine dikkat etsinler.” dedi.

Bitkisel ve Hayvansal Üretim Devam Edecek

Koronavirüsle mücadele ederken bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretimin devam etmesi için “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” oluşturulduğunu söyleyerek tedbirler alındığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımsal ve hayvansal üretimimiz düşmeyecek. Bu çok önem arz eden bir konu. Her hususta çiftçimizin üreticimizin yanındayız. Çiftçilerimiz rahat etsinler. Sevk ve tedarik zincirinin bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. Tarım takvimini çıkarılarak üretimi gün gün, adım adım takip ediyoruz. Çok kıymetli tarım arazilerimiz var ve her karışı bizim için önemli. Tarımsal üretimde, hayvansal üretimde, tarımsal gıda sanayinde, tarım işçilerin durumunda sorun olmamalı, olursa da sorunları tarımın tüm tarafları ile birlikte çözeceğiz.” dedi.

Hayvanlar Bizim Dostumuz

Sokak hayvanlarının süreçte aç kalmaması için çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yaşadığımız bu süreçte  sokak hayvanlarının aç kalmamasına dikkat etmeliyiz. İlçelerimizde gerekli tedbirleri alalım. Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyor, hayvanları seviyoruz.“ dedi.

Vefa Sosyal Destek Grubu Vatandaşlarımızın Yanında

Vali Dr. Ozan Balcı, Koronavirüs tedbiri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları  için İçişleri Bakanlığımız tarafından başlattığı ve Valiliğimiz koordinesinde kaymakamlıklarımız tarafından yürütülen Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına çok önem verdiğini kaydetti.

Vali Balcı, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızın yanındayız. Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde, tedbirlere hassasiyetle uyarak bunun üstesinden mutlaka geleceğiz. dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
385 Kez Görüntülendi.