logo

20 Aralık 2019

TOKAT MİLLİ EĞİTİM TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

TOKAT MİLLİ EĞİTİM TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığının sayfasında yayınlanan habere göre Patent Seferberliğinde Tokat 77 müracaatla Türkiye genelinde liderliğe oturdu.

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Tokat, Etüt Tokat, Okuyan Tokat gibi Türkiye’ye örnek olacak projeleri yürütüyor.

Milli eğitim Bakanlığının haberi ise “Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde mesleki ve teknik eğitimde eğitim-istihdam-üretim ilişkisi güçlendirilmesi hedefi altında “Buluş, patent ve marka üreten okulların öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin döner sermaye kaynaklı gelirlerden pay alması sağlanmalı” hedefi yer almakta. Bu kapsamda Genel Müdürlüğün mesleki ve teknik eğitimde 2019-2020 eğitim öğretim yılının teması patent, faydalı model ve tasarım yılı olarak belirlendi.

 “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 2020’de 100 Patent ve Faydalı Model” hedefiyle başlayan çalışmalar tüm hızıyla sürmekte ve okul/kurumlardan yapılan başvuru sayıları her geçen gün artmaktadır. Patent, faydalı model,  marka ve tasarım konularında bugün itibariyle Tokat ve Bursa illerinin önde olduğu belirlenmiştir. Tokat ilinin 77, Bursa ilinin 54 devam eden çalışması ile birlikte, Türkiye genelinde belirlenen hedeflere yaklaşılılıyor” denildi.

https://mtegm.meb.gov.tr/www/meb-patent-seferberliginde-tokat-ve-bursa-illeri-ilk-siralari-zorluyor/icerik/2632
Paylaşma ikonundan:

Share
327 Kez Görüntülendi.