logo

METİN POLAT”#BİZBİZEYETERİZ”

METİN POLAT”#BİZBİZEYETERİZ”

Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat Türkiye gündemine dair sosyal mecrada açıklamalarda bulundu.

Polat yaptığı açıklamada: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans yöntemiyle il başkanları toplantısı gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Polat, toplantıda, Yeni tip coronavirüs (Covid-19) çerçevesinde alınan tedbirler üzerinde durulduğunu söyledi. Şehir hastanelerinin içerisindeki teknolojik ve tıbbi donanımla, dünya sıralamasında ilk 10’a giren yatak kapasiteleri sayesinde birçok kişinin hayatını kurtaracağını kaydeden Polat, ayrıca yerli üretim maske, solunum cihazları, el dezenfektanı, tulum ve eldiven üretimlerinin seri şekilde devam ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz kampanyasında toplanan paralarla, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlara ilave destek sağlanacağını ifade eden Polat, milletin her zaman devletinin yanında olduğunu söyledi.  Salgın nedeniyle yaşanan zor günlerin milletin birlik ve beraberliği içinde geride bırakılacağını belirten Polat, “Bildiğiniz üzere geçen hafta içerisinde  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans yöntemiyle il başkanları toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni tip coronavirüsü (Covid-19) çerçevesinde alınan tedbirler üzerinde durduk. Ülkemizin karşılaştığı birçok sorunda olduğu gibi, zor günde milli duruş sergilemek yerine hezimetten ganimet çıkarmak ümidiyle fesat üretmeye çalışanlar, medyayı da hoyratça kendilerine alet ederek fitnenin virüsten daha hızlı yayılmasına neden olmaktalar. Dünyayı esir alan pandemiye karşı yürüttüğümüz sağlık politikalarımız gerek milletimiz ve sağduyulu muhalefet tarafından, gerekse dünya ülkeleri tarafından takdirle karşılanıyor. Ne var ki Türkiye’nin tek başına ayakta durmasını sindiremeyenler ve bunların maşaları, devletimizi karalama politikalarından vazgeçmiyorlar.” Dedi.

Başkan Polat açıklamasında, “Zamanında “Şehir hastanelerine ne gerek var?” diye eleştirenler, bugün pişman olacaklarına, hedef saptırmaktalar. Üstelik hiç zamanı değilken, sağlık kuruluşlarımızla kalmayıp otoyol ve köprülerimizin yapım usullerine kadar yersiz eleştiriler duyuyoruz. Ancak güzel olan şu ki; Cumhurbaşkanımızın “hayalim” dediği bu hastaneler, içerisindeki teknolojik ve tıbbi donanım kadar,  dünya sıralamasında ilk 10’a giren yatak kapasiteleri sayesinde bu hastanelerin yapılmasına karşı çıkanlar dâhil, birçok kişinin hayatını kurtaracak. Bununla da yetinmiyoruz, yerli üretim maskeler, solunum cihazları, el dezenfektanı, tulum ve eldiven üretimlerimiz de seri şekilde devan ediyor. Bizden bu malzemeleri talep eden ülkelere yardımcı olmaya çalışıyoruz. IMF’den para dilenen değil, dost ülkelere yardım eden bir Türkiye profili birilerini rahatsız ediyor. Bugün medeniyetin beşiği olarak adlandırılan ülkeler virüs şüphesi taşıyan yaşlı hastaları yatıracak hastane bulamayıp ölüme terk ederken, biz hastanelerimizde her türlü hizmeti sunduğumuz gibi, önlem olarak da 65 yaş üstü yaşlılarımızı tek tek arayıp soruyor, ihtiyaçlarını temin edip kapılarına kadar götürüyoruz. Onların ve ailelerinin can güvenliği için hiçbir emekten ve masraftan kaçınmıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz kampanyasında toplanan paralarla yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlara ilave destek sağlanacağını belirten Polat a;

“Devletimizin bu gayretine bir nebze destek olmak isteyen, çorbada benim de tuzum olsun diyen kurum ve şahıslarımız için Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz kampanyasına dahi olmadık bahanelerle karşı çıkıyorlar. Bu kampanya, gönüllülük esasına göre düzenlenmiştir ve Türk milletinin zor günde maddi ve manevi olarak kenetlenmesinin tezahürüdür. Toplanan paralarla, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlanacaktır.  Devlet içerisinde devlet olma çabasıyla yetkili makamların izni olmaksızın bağış toplamaya niyetlenen ve devletin gücünü dağıtmaya çalışanların böylesine değerli bir kampanyayı kendi siyasetlerine alet etmeye çalışmasını da tarih affetmeyecektir. Diğer yandan tarihe altın harflerle geçecek olan ve başta Tokat İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı sağlık çalışanlarımız olmak üzere, fedakârlıkla mesailerine devam eden tüm kamu görevlilerimize teşekkür ediyorum. Tüm halkımızın da bu fedakârlığın karşılığı olarak Covid-19 la mücadele amacıyla konulan tedbirlere riayet etmelerini, zaruri durumlar haricinde evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Cumhurbaşkanımızın da özellikle vurguladığı gibi, her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Evde kalma, sosyal mesafeyi koruma, temizlik gibi hususlara dikkat edilmez ve salgın yaygınlaşırsa çok daha sıkı tedbirler kaçınılmaz hale gelecektir. Bu yüzden bizler de bu kapsamda alınan tedbirlerin çevremizde uygulanmasını yakından izliyoruz.”

 Polat, “Hülasa, bizler milletimizin şunu çok iyi bildiğini, süreç içerisinde yaşayarak görüyor biliyoruz ki, devlet başkanımız, reisimiz bazılarının şehir hastaneleri gibi birçok büyük projeye ne gerek var derken eleştirirken feraset ve basireti ile bu milletin ihtiyacının olduğunu görmüş ve bunları bir bir hayata geçirmişlerdir. Bunu anlamak için basiret gerekir.

Ve yine bu millet, devletinin her zaman yanındadır. Burada her kafadan bir ses çıkarsa ne olur tahmin edin. Onun için milletimiz cumhurbaşkanımızın her zaman yanındadır. Gün bugündür. Gün karınca misali safını belli etme zamanıdır.

Son olarak şunu söyleyeyim. Zor günlerden geçiyoruz. Bu günleri de milletimiz birlik ve beraberlik içinde geride bırakacaktır ve Allah’ın izniyle yarınlar bugünlerden daha güzel olacaktır.” İfadeleri ile açıklamasını tamamladı.

Paylaşma ikonundan:

Share
291 Kez Görüntülendi.