Spor Tokat Maşallah

Spor Tokat ile çalışmalarına devam eden Tokatlı Sporcular 05-07 Nisan 2019 tarihlerinde Güreş, Judo, Halter, Taekwondo, Bilek Güreşi, Futbol ve Vücut Geliştirme branşlarında düzenlenen Şampiyonalarında madalyaları topladı.

Tokat Valiliği himayesinde hayata geçirilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Spor Tokat” projesi kapsamında İl Merkez ve İlçelerde çalışmalarına devam eden Sporcular 05-07 Nisan 2019 tarihlerinde Güreş, Judo, Halter, Futbol, Taekwondo, Bilek Güreşi ve Vücut Geliştirme branşlarında düzenlenen Şampiyonalarında madalyaları toplayarak Spor Tokat’ı zirveye taşıdı.
HALTER AVRUPA ŞAMPİYONASI
Büyükler Halter Avrupa Şampiyonası – Gürcistan
Bünyamin Sezer 61 Kiloda 

Silkmede 132 Kilo kaldırışıyla Avrupa İkincisi
Toplamda 283 Kilo Kaldırışıyla Avrupa İkincisi
Ferdi Hardal 61 Kiloda 
Silkmede 127 Kilo kaldırışıyla Avrupa Üçüncüsü
Koparmada 155 Kilo Kaldırışıyla Avrupa Üçüncüsü
Toplamda 282 Kilo kaldırışıyla Avrupa Üçüncüsü
OKUL SPORLARI 
Yıldızlar Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası – Ordu
40 Kiloda Senem Ergin 
Sol Kol Türkiye Şampiyonu
Sağ Kol Türkiye Üçüncüsü
65 Kiloda Fatma Naz Duran 
Sol Kol Türkiye Şampiyonu
Sağ Kol Türkiye İkincisi
Taekwondo Türkiye Şampiyonası – Konya
44 Kiloda Elif Beyza Tuna Türkiye Üçüncüsü
Yıldızlar Futbol Grup Müsabakaları – Giresun
TOBB Orta Okulu Erkek Takımı Namağlup Yarı Final Vizesini aldı.
Erbaa Tepeşehir YBO Yıldız Kız Futbol Takımı Namağlup Yarı Final Vizesini aldıl.
ANADOLU YILDIZLAR LİGİ
Judo Yarı Finalleri – Karabük
48 Kiloda Buse Deli – İkinci
+70 Kiloda Sıla Dündar – İkinci
55 Kiloda İlker Serin – Üçüncü
60 Kiloda Berk Yılmaz – Üçüncü
FEDERASYON FAALİYETLERİ
TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU
Gençler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası – Sakarya
87 Kiloda Sedat Öztoprak Türkiye İkincisi
Yıldızlar Güreş Grup Müsabakaları – Düzce 
48 Kiloda Sefa Yıldırım – Birinci
75 Kiloda Taha Temel – İkinci
57 Kiloda Berkay Bağ – İkinci
52 Kiloda Mert Çalışır – Üçüncü
100 Kiloda Serhat Göçmez – Üçüncü
68 Kiloda Murat Doğan Beşinci
75 Kiloda Semih Şahin – Beşinci
48 Kiloda Yunus Unutmaz – Sekizinci
41 Kiloda Abdullah Güngördü – Onuncu
Yıldızlar Güreş Grup Müsabakaları – Batman
48 Kiloda Melih Gümüş – Birinci
68 Kiloda Fatih Altundaş – Birinci
75 Kiloda Hayrettin Çelik – Birinci
34-38 Kiloda Bekir Keser –İkinci
52 Kiloda Doğan Uzun – İkinci
44 Kiloda Resul Doğan – Üçüncü
57 Kiloda Buğra Aybars – Üçüncü
75 Kiloda Yasin Atmaca – Yedinci
Grup Müsabakalarında sıkletlerinde ilk 10 dereceye giren 17 sporcu Türkiye şampiyonasına katılım vizesi aldı.
KİCK BOKS FEDERASYONU
4.Avrupa Kupası Kick Boks Şampiyonası – Antalya
Büyük Erkekler 
91 Kiloda Korhan Kıldaş Üçüncü
Yıldız Erkekler
63,5 Kiloda Emircan Cenikoğlu Üçüncü
TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME, FİTNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU
Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri – Antalya
Ersoy Ayçelik Türkiye Şampiyonu
Mutlu Bakırtaş Türkiye Şampiyonu
Ifbb Pro Lig Anatolia Bursa
Ersoy Ayçelik -90 kg Body Building Şampiyonu