logo

22 Mart 2019

ZEKÂ OYUNLARI VE MÜZİK SINIFI

ZEKÂ OYUNLARI VE MÜZİK SINIFI

Tokat Valiliği öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Eğitim Tokat projesi kapsamında, Şehit İbrahim Doğan Ortaokulunda Uzay Bilimleri Koridoru, zekâ oyunları sınıfı ve müzik sınıfı için açılış töreni düzenlendi.

Tokat Şehit İbrahim Doğan Ortaokulunda zekâ oyunları sınıfı, müzik sınıfı ve uzay bilimleri Koridoru açılışı yapıldı. Programa; Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Şehit İbrahim Doğan Ortaokulu Müdürü Mustafa Aydoğan, okulda zekâ oyunları ve müzik sınıfı oluşturarak sportif ve sanatsal faaliyetleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin okulda mutlu olmaları için kurslar açtıklarını belirten Aydoğan, “Okulumuz 2011 eğitim öğretim döneminde faaliyete başlamıştı. Helen 510 öğrenci ile eğitime devam etmektedir. 2017-2018 eğitim öğretim döneminde mülteci öğrencilerimiz ve okula devam sorunu yaşayan öğrencilerimiz ile birlikte yapmış olduğumuz bir anket çalışmasında öğrencilerimizin psikolojik hazır bulunurluk seviyeleri % 47 olarak saptanmıştır. Bu sonuç bize öğrencilerimizin okulda mutlu olmadıklarını, okula bir aidiyet duygusu beslemediklerini ve kendilerinden okulda bir şeyler bulamadıklarını göstermiştir. 2018-2019 eğitim öğretim dönemine başlarken bu oranı yukarı çıkarmak en büyük amacımız olmuştur. Bu amaç doğrultusunda okulumuz sanatla renkleniyor projesini okulumuzda hayata geçirerek öğrencilerimize resim, ahşap ve tasarım el becerileri müzik Spor Tokat Projesi kapsamında hentbol, futbol, voleybol gibi kurslar açtık. Okulumuza devam sorunu yaşayan okulumuza aidiyet hissi bulunmayan öğrencilerimizi de bu kurslara kaydettik. Öğretmenlerimizin gayretli çalışmalarıyla öğrencilerimizin psikolojik hazır bulunurluk seviyeleri bu kurslar sonucunda ölçtüğümüzde % 83’ e ulaşmış olduğunu gördük. Özel kurslara gitmeye ihtiyaç duyan öğrencilerimiz gitmiş oldukları özel kuraları bırakarak okulumuz kurslarına katılmışlardır. Bu kurslar sayesinde öğrencilerimiz ders bitiminde okulumuzda saat beşe kadar kalmakta ve ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim görmeye devam etmektedir. Şehit İbrahim Doğan Ortaokulu olarak üstlendiğimiz bu misyon mahallemizin de çehresini değiştirmeye biz okul olarak talibiz. Yaptığımız tüm faaliyetlerde her zaman yakinen yanımızda desteğini hissettiğimiz Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali’ye, kapısını çaldığımızda bizleri geri çevirmeyen Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na, emek veren gayret sarf eden tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım” dedi.

            Halk oyunları ekibinin gösterileri ile başlayan program açılış kurdelesinin kesilmesi ve yeni açılan zekâ oyunları sınıfı, müzik sınıfı ve uzay bilimleri koridorunun gezilmesi ile devam etti. El sanatları ve ahşap sergisini gezen protokol üyeleri öğrencilerin yaptığı el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiklerini belirterek çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı. Resim sergisinin gezilmesi sonrasında müzik sınıfında öğrencilerin mini konseri oldu.  Spor Tokat projesi kapsamında sportif faaliyetler sergileyen öğrencilerin gösterileri sonrasında program tamamlandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
419 Kez Görüntülendi.