logo

28 Ağustos 2019

ZAFER BAYRAMI İLE TOPÇAM ŞENLİKLERİ BİRLEŞİYOR,COŞKU İKİYE KATLANIYOR

ZAFER BAYRAMI İLE TOPÇAM ŞENLİKLERİ BİRLEŞİYOR,COŞKU İKİYE KATLANIYOR

Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi tarafından bu yıl 22.si düzenlenecek olan Topçam Şenlikleri birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. 29 Ağustos Perşembe günü Saat:10.00’da Sünnet Şöleni ile başlayacak etkinlikler aynı gün Zafer Yürüyüşü, Zafer Koşusu ve Saat:19.30’da Cumhuriyet Meydanında Tokatlı Sanatçı Sedat Sarıgül Konseri ile devam edecek.

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümünde,Topçam Şenliklerinin ikinci gününde Tokat’ın gastronomi turizmine ilişkin Yöresel Yemek Yarışması, En iyi Domates Yarışmasının yanı sıra Saat:15.00’te Yüksek Kahve ve Demokrasi Müzesi’nin açılışı gerçekleştirilecek. Aynı gün saat:19.40’ta ise Cumhuriyet Meydanında hemşehrimiz Sanatçı Osman Öztunç konser verecek.

Tokat’ın Yöresel Yemeklerinin tanıtılması amacıyla düzenlenen yarışmalara katılmak isteyenler Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’ne müracaat edebilecekler.

Şenliklerin üçüncü gününde Tokat’ın geleneklerini, kültürünü tanıtmak amacıyla El Sanatları Sergileri, Geleneksel Çocuk Oyunları, Kancabaş Gösterileri, Halk Oyunlar ve Kanal Tokat’ta Flyboard Gösterilerinin ardından yine Kanal Tokat kenarında saat:20.30’da hemşehrimiz Sanatçı Songül Karlı Konseri ile şenlikler devam edecek.

Topçam Şenlikleriyle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Tokat Valiliği ve Belediyemiz işbirliği ile düzenlenecek olan 22. Geleneksel Topçam Şenliklerinde, 30 Ağustos Zafer Bayramını coşkuyla taçlandırmak istiyoruz. Ağustos ayı zaferler ayıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da seslenişiyle bu aziz milletimiz büyük bir zafer elde ederek tarih yazmıştır. Tarihimiz zaferlerle doludur. Bizler de Topçam Şenliklerimizle bu zaferleri taçlandırmak istedik. Şenliklerimiz Zafer Korteji ve Zafer Koşuları ile başlayacak.Şenlik süresince il dışından gelen misafirlerimizle, hemşerilerimizle buluşacağız. Bir ve beraber olarak şenliklerimizi yapacağız. Birbirinden değerli Tokatlı sanatçılarımızı misafir edeceğiz. Yine Tokat’ımızın kültürünü, gastronomisini ve geleneklerini tanıtmak için yarışmalar, sergiler düzenleyeceğiz. Çocuklarımıza yönelik yine birçok etkinlik bu şenliklerde yer alıyor. Bu yıl 22.sini düzenleyeceğimiz Topçam Şenlikleri için katkılarından dolayı Tokat Valimiz Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür ederim. Bu vesileyle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere,tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
588 Kez Görüntülendi.