logo

YENİ HAVALİMANINA KARGO UÇAKLARI DA İNECEK

YENİ HAVALİMANINA KARGO UÇAKLARI DA İNECEK

Yeni Tokat Havalimanı 14 milyon TL’lik ek yatırımla kargo apronu inşaatı başlatıldı.


Tokat’ta üretilecek ürünlerin şehir dışına ve yurt dışına gönderilebilmesi için bir kargo apronuna ihtiyaç duyulduğu belirtilmişti.
Tokat’ta mevcut havalimanı büyük gövdeli uçakların inişine elverişli olmaması nedeniyle yaklaşık 2 yıl önce yeni bir havalimanı inşaatına başlandı. Pist, havalimanı inşaatı, kamulaştırma ile birlikte yaklaşık olarak 500 milyon TL’ye mal olan yeni hava limanı yüzde 80 oranda tamamlandı. 2021 yılında açılması planlanan hava limanına 14 milyon TL’lik ek yatırımla argo apronu için çalışma başlatıldı. Üst yapıya yapılacak olan yatırılmada kargo binasını yapılması planlanıyor.

Yapılan açıklamada, yeni Tokat Hava Limanında kargo terminalinin binasının yapılacak olmasının tarım sektörüne önemli katkı sağlayacağını söylendi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Tokat’a yaptığı ziyarette hava limanına kargo binası için destek istenildiğini hatırlatarak, “Sayın bakanımız bu talep doğrultusunda son derece hassas ve duyarlı davrandı. Milletvekilleri, valimiz, belediye başkanımızın, STK’larında girişimi ile bugün kargo binasının inşaatının başlamış olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Çevre illerde kargo binası olan tek havalimanı Tokat olacak” denildi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » »
Share
188 Kez Görüntülendi.