logo

24 Mayıs 2019

Yağ Satarım, Bal Satarım

Yağ Satarım, Bal Satarım

Okul Dışarda Günü kapsamında 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulunda etkinlik düzenlendi.

Çocukların dışarıda daha çok vakit geçirmeleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla dünya çapında düzenlenen Okul Dışarıda Günü Tokat’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Açık havada oyunla ve keşfederek öğrenmenin önemine dikkat çekmek için 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulunda düzenlenen etkinlikte öğrenciler gönüllerince eğlendi.

Okul bahçesinde öğretmenleri eşliğinde ‘Yağ satarım, bal satarım” oynayan öğrenciler oyunla ve keşfederek öğrenmenin mutluluğunu yaşadı.

Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Özel Eğitim Anasınıfı öğrencilerinin de katılım gösterdiği program ile ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Sargut, “Oyun çocuğun yeteneklerinin gelişmesinde çok önemli. Çocuklar oyunla beraber hayatın provasını yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 23- 28 Mayıs tarihleri arasında Okul Dışarda günü ve Dünya Oyun Oynama günü etkinlikleri olacak. Bu çerçevede Anaokullarımızda geleneksel çocuk oyunlarımızdan olan yağ satarım, bal satarım oyunu oynandı” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
357 Kez Görüntülendi.