logo

Vatandaşlarımız Eczanelerden Ücretsiz Maske Alabilecek

Vali Dr. Ozan Balcı, merkez ve ilçelerde bulunan muhtarlar derneğinin başkanları ile video konferans yoluyla bir araya geldi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, koronavirüs ile mücadelenin devam ederken, Ramazan ayında vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. 

Muhtarların Ramazan ayını kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydetti.  Vali Dr. Ozan Balcı, “sizler, devletimiz ile milletimiz arasında köprüsünüz.  Bizim gören gözümüz, duyan kulağımız, elimiz ve ayağımızsınız. Bu konuda üzerinize düşen görevi layıkıyla yerine getiriyorsunuz. İnşallah bizlerin sizlere vereceği destek ile daha da güzel işler yapacaksınız.” dedi. 

Birlik ve Beraberlik Duygusu İçerisinde Bu Zor Günleri Aşacağız

Koronavirüs ile mücadelenin birlik ve beraberlik duygusu,  dayanışma ve yardımlaşma içerisinde aşılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, şunları söyledi. 

“Cumhurbaşkanlığımız başta olmak üzere Sağlık Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve diğer Bakanlıklarımızın, Valiliğimizin, Kaymakamlıklarımızın ve devletimizin ilgili birimlerinin aldıkları kararları hassasiyetle uygulayalım. Evde kalarak, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek, bu zor günleri hep birlikte aşacağımıza inanıyorum.”

Kazanı Kaynamayan Vatandaşımız Olmayacak

Bir taraftan koronavirüsle mücadele devam ederken, bir taraftan da Ramazan ayında her evde kazanın kaynayacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda Vefa Sosyal Destek ekiplerimiz titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir. Köylerinizde ve mahallelerinizde 65 yaş ve üstü kimsesiz, biçare, gariban, kronik hasta, çaresiz ve diğer yaş gurubunda olup  yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız ile şehit ve gazi ailelerimizin çocukları, yetim-öksüz çocuklar, engelli çocuklarımız, kronik hastalığı bulunan çocuklarımız, çölyak ve romatizmal hastalığı olan çocuklarımızı  tek tek tespit ederek, gerekli yardımların sağlanması konusunda siz kıymetli muhtarlarımıza büyük görev düşmektedir.” diye konuştu.  

Tarımsal ve Hayvansal Üretimimiz Aksamadan Devam Edecek

Koronavirüs ile mücadelenin devam ederken, gerekli tedbirler alınarak tarımsal ve hayvansal üretimin sekteye uğramaması, tedarik zincirinin bozulmaması için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “İlde Vali ve ilçelerimizde Kaymakamlarımız başkanlığında oluşturduğumuz Tarımsal ve Hayvansal Üretim İzleme Koordinasyon ekiplerimiz titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir. Tarım ve hayvancılık memleketi olan Tokat’ımızda üretimi önemsiyoruz, tarımın, çiftçinin ve üreticinin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz.”diye konuştu.

3. Faz Ödemelerimiz Devam Ediyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın ilan ettiği Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi kapsamında 3. Faz yardımları ile mağduriyet yaşayan esnaflar ve işsizlik maaşı ile kısa süreli ödenekten yararlanamayan işçilerin yanında olunacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “ Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Ancak e-Devlet yoluyla müracaatta bulunamayan vatandaşlarımıza İl merkezimizde Gençlik ve Spor Müdürlüğü, ilçelerimizde ise Kaymakamlıklarımız tarafından oluşturulan destekleme ofisleri ile Vefa Sosyal Destek ekipleri vatandaşlarımıza başvuruda kolaylık sağlayacaktır. “ dedi.

 “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” Projemiz ile Çiftçimizin Yanındayız

Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimiz ve milletimiz adına ilimizde çok önemli bir projeyi uygulamaya başladık. “5 Yılda 100 Bin Koyun “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projemiz kapsamında koyunculukla uğraşan çiftçilerimize koyun desteği veriyoruz. Tarım Müdürlüklerine müracaat eden çiftçilerimiz desteğimizden yararlanacaktır. Devletimizin varlık sebebi milletimizdir. Devletimizin gerçek sahibi milletimizdir. Devletimizin varlık sebebi vatandaşımızın yanında olduğumuzu hissettirebilmek için devletimizin bütün kaynaklarını milletimiz için kullanıyoruz. Ana ilkemiz vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak, önündeki engelleri kaldırmak, yaşamına değer katmak, sıkıntısında her zaman yanlarında olmaktır. Hepinize güç, kuvvet ve işlerinizde kolaylıklar diliyorum.  Siz kıymetli muhtarlarımız aracılığıyla tüm vatandaşlarımıza selamlarımı iletiyor, Ramazan ayının tüm ülkemize, Tokat’ımıza ve Tokatlı vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. “ dedi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler:
Share
249 Kez Görüntülendi.