logo

17 Aralık 2019

VALİ BALCI’NIN KURUM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

VALİ BALCI’NIN KURUM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Tokat Valisi Ozan Balcı Okullar Kampüsünde bulunan Z kütüphaneyi Tokat Huzur Evini ve Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Vali Dr. Ozan Balcı ziyaretlerine Okullar Kampüsü’nde bulunan Z-Kütüphane ile başladı.

Kitap Tokat Proje Koordinatörü Keziban Özcan’dan TÜBİTAK kitapları, seçkin yayın evi ve yazarların kitapları ile yabancı dilde hazırlanmış kitaplarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, kütüphanede bulunan mevcut kitapları inceledi.

Çocukların geleceğe iyi hazırlanması gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi ile asıl amacın kitap okuma kültürüne ilişkin bir altyapı oluşturmak ve kitap okuma kültürünü çocukluktan itibaren geliştirmek olduğunu söyledi.

Z Kütüphane ziyaretinin ardından Tokat Huzurevini ziyaret ederek, huzurevi sakinleriyle bir araya geldi.

Ziyaretinde yaşlılarla yakından ilgilenen ve bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, burada yapılan çalışmalarla ilgili kurum yetkililerinden bilgi aldı.

Huzurevi sakinlerinin herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizler her zaman sizlerin yanındayız ve hizmetinizdeyiz. Herhangi bir talebiniz olduğunda bizlere iletiniz. Devletimiz ve milletimizin imkanları ile sorunlarınızı çözüp, isteklerinizi yerine getirmek için elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.

Son olarak Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerini ziyaret etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalanlarla yakından ilgilenerek sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, merkezde kalan vatandaşlara aile sıcaklığı sağlayan kurum yetkililerine teşekkür etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, dezavantajlı grupları önemsediğini belirterek, öksüz, yetim, kimsesiz, engelli, yaşlı, bakıma muhtaç, garip kimselerin dertlerini kendi derdi, sıkıntılarını kendi sıkıntısı gibi gördüğünü söyledi.

Paylaşma ikonundan:

Share
594 Kez Görüntülendi.