logo

09 Şubat 2019

VALİ BALCI “İŞÇİNİN EMEKÇİNİN DOSTUYUZ”

İl Özel İdaresi-Tokat Yazması Turizm ve Otelcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ozan Balcı ve Yol-iş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalamak üzere tören düzenlendi. Yapılan sözleşme ile işçi personelin mali ve sosyal haklarında düzenlenmeler yapıldı.

Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte 2002 TL olan operatör işçisinin maaşı 3.210 TL, 1901 TL olan şoför maaşı 3.059 TL, 1901 TL alan usta maaşı 2.904 TL oldu.  1754 TL olan düz işçi maaşı 2. 735 TL, 2550 TL olan güvenlik görevlisi maaşı 3. 238 TL oldu. 2272 TL alan Sosyoloğun maaşı 2.909 TL, 2448 TL olan işçi maaşları 3.083 TL ye yükseldi.

“İŞÇİNİN EMEKÇİNİN DOSTUYUZ”

İşçilerin ekonomik ve mali haklarını düzenleyen yeni düzenlemeyi yaptıklarını belirten Vali Ozan Balcı, “İşçilerimize güzel bir imkân sağlamış olacağız. İşçilerimize çok anlamlı katkı sağladık. İşçilerimizin maaşlarını ortalama %50 civarında artırdık. İşçinin emekçinin dostuyuz, sizler bizim vatandaşımızın, ülkemizin, Tokat’ımızın refahı imarı için gece gündüz demeden çalışan göz nuru alın teri ile emek ve değer üreten insanlarsınız. Sizlere değer vermek, sizlerin daha iyi ekonomik koşullarda yaşamasını sağlamak bizim görevimiz. Biz bir ekibiz zaten, hep beraber düşünüyoruz, sendikasından, il genel meclis başkanına üyelerine, il özel idarecisinin yöneticilerinden çalışanlarına kadar işçilerimize daha iyi şartları nasıl sunabiliriz, Allah’a şükür güzel şeylerde sunduk. İnşallah ileriki dönemlerde daha çok artıracağız imkânlarınızı, bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Sizin işinizi kolaylaştırmaktan, gelir durumunuzun artmasından devletim adına, milletim adına, işçi camiası adına, Tokat İl Özel İdaresi adına mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

İŞÇİ GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ

Vali Dr. Ozan Balcı konuşması sonrasında işçi yeleği giyip baret takarak iş güvenliğe dikkat çekti.

ÖRNEK TOPLU SÖZLEŞME

Sonrasında konuşma yapan Yol-iş Sendikası Genel Başkanı  Ramazan Ağar, “Toplu sözleşmeler sadece ücret değil aynı zamanda iş yerinin çalışma sistemidir, iş kanununa göre yapılır. O toplu sözleşmeye göre iş düzeni devam eder. Onun içerisinde sosyal haklar, ücretler, çalışma sistemi vardır, bunlara hep uymak zorundayız. Biz ülkemiz, vatanımız, Tokat’ımız için çalışacağız. Örnek olan bu toplu sözleşmenin tüm çalışanlara, özellikle Tokat ilimize ve Türk-İş Konfederasyonumuza, temsil ettiği tüm emekçilere hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
514 Kez Görüntülendi.