logo

VAKIF MEDENİYETİNDE ŞEFKAT VE MERHAMET VAR

VAKIF MEDENİYETİNDE ŞEFKAT VE MERHAMET VAR

Vakıf Haftasının her sene olduğu gibi bu sene de 11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ile ülkemiz genelinde kutlanması planlanmıştı. Ancak Vakıf Haftası bu yıl, Covid – 19 salgını nedeniyle sosyal medya kanalları ve kitle iletişim araçları kanalıyla kutlanıyor. Haftanın bu seneki teması “Vakıf Medeniyetinde Şefkat ve Merhamet” olarak belirlendi.

Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç tarafından medyaya servis edilen haberde “Vakıflar Haftasının Covid-19 gölgesinde geçmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtirken, kurum olarak görevlerini her şeye rağmen yerine getirdiklerini dile getirirken, ecdat yadigarı vakıflar, güzel hizmetlere imza atmaya devam edecek, vakıflar haftasını kutlarım” dedi.

Vakıf Haftası münasebeti ile, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY; “Toplumsal dayanışmanın, yardımlaşmanın, zorda kalanın elinden tutmanın, karşılık beklemeden yapılan iyiliklerin kültürümüzde vücut bulmuş hâlidir vakıflar. Bu köklü geleneğimizi daha nice yıllar yaşatmak dileğiyle #VakıfHaftasıKutluOlsun.” mesajını yayınladı.

Vakıflar Genel Müdürü Burhan ERSOY ise “Vakıf bir sevgi, hayır ve hizmet kurumudur. Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanları olarak hepimiz üstümüzdeki büyük vebal ve sorumluluğun farkında olarak koşullar ne olursa olsun gayretle çalışmakla mükellefiz. Vakıf Haftasının hayırlı olmasını temenni eder; benliğinde karşılık beklemeden iyilik yeşertmiş, şefkat ve merhamet duygularını ihtiyacı olana sunma isteği ile dolu vakıf yürekleri selamlar, saygılar sunar, bir dahaki Vakıf Haftasında bütün çalışanlarımız ve dostlarımızla sağlıkla ve yan yana birlikte olabilmeyi dilerim” mesajıyla Vakıf Haftasını kutladı.

Paylaşma ikonundan:

Share
377 Kez Görüntülendi.