logo

05 Kasım 2019

TOKAT’TA KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK GELİŞİYOR

TOKAT’TA KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK GELİŞİYOR

Tokat’ta küçükbaş hayvancılığı geliştirmek için yapılacak projeler ve çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Tarım Tokat kapsamında çiftçilerin gelirini artıracak Tokat ekonomisine katma değer üretecek bir model ile hayvancılığı geliştirmek için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden küçükbaş hayvancılık yapılacak alanların belirlenmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta küçükbaş hayvancılığın gelişmesini sağlayacağız.” dedi.

Türkiye’ye örnek bir çalışma ile küçükbaş hayvancılığın geliştirileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçinin ve işin taraflarının tecrübesinden, bilgisinden yararlanıp, bölgeye en uygun küçükbaş hayvanların alınarak çalışmalara başlanılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçinin dostu olduklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çalışmalarımızı memleketimiz ve milletimiz için yapıyoruz. Tokat için Tokatlı hemşehrilerimiz için yapıyoruz, köylümüz ve çiftçimiz için yapıyoruz.” dedi.

Tarım memleketi olan Tokat’ta hep birlikte çalışılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın önü çok açık. Tokat tarımında üretimin arttırılıp, çiftçinin zenginleşmesi için yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle çalışacağız.” dedi.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle, Tokat İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı, yetiştiriciler ve ilgililer katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
471 Kez Görüntülendi.