logo

TOKAT’TA DEVLET MİLLETİNİN EMRİNDE

TOKAT’TA DEVLET MİLLETİNİN EMRİNDE

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında tüm yurt geneli ile beraber İlimizde de  1000’er liralık yardımların 2. faz dağıtımına başlandı.

Vali Dr. Ozan Balcı yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti ; “Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere bakanlıklarımız ve Valiliğimiz tarafından yürütülüyor. Bu süreçte bizler her zaman vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya da  devam edeceğiz. Buradan 2. faz yardım ödemelerinin başlamış olduğunun müjdesini vermek istiyorum. Yardımlar Valiliğimiz koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, PTT Başmüdürlüğü tarafından vatandaşlarımıza evlerinde ödenmeye başlanmış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır.” 

Şu ana kadar Tokat Merkez ve ilçelerde 10731 aileye 1000’er liralık yardımın verildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmanın birkaç gün içinde tamamlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade etti.

Yaşanılan sürecin tüm kamu kurum  kuruluşlarımızla çok iyi yönetildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı  “Başta  sağlık personellerimiz olmak üzere, Emniyet Teşkilatımız, Jandarma Teşkilatımız, PTT Başmüdürlüğü ve Vefa Sosyal Destek grubu ekipleri ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizler tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız ve  her zaman onların destekçisiyiz. Vatandaşlarımız devletimizin aldığı kararlara hassasiyetle uysunlar. Birlik ve dayanışma içerisinde devlet millet ele bu süreci birlikte aşacağız.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler:
Share
287 Kez Görüntülendi.