logo

TOKAT’TA BAYRAM TEDBİRLERİ

TOKAT’TA BAYRAM  TEDBİRLERİ

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı kentimizde yürütülen çalışmalar ile ilave tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı dönemde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü ‘İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantıları’ video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantılarda Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanması, 81 İlde 22.05.2020 Saat 24.00 İle 26.05.2020 Saat 24.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında ilimizde uygulanacak tedbirler ele alındı.

Her Zaman Üreticimizin Yanında Olduk

Bir taraftan Koronavirüsle mücadele ederken bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretimin devam etmesi için tedbirler alındığını hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımsal ve hayvansal üretimimizin devam etmesi için her zaman üreticimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Sevk ve tedarik zincirinin devam etmesi önemli. İlimizin çok kıymetli tarım arazileri var, tarımsal üretimde, hayvansal üretimde, tarımsal gıda sanayinde, tarım işçilerinin durumunda sorun olmaması için hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Millet Ne Kadar Zenginse Devlette O Kadar Zengindir

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti: “Yaşanan pandemi sürecinde sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan kimsesiz vatandaşlarımız için Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz her zaman göreve hazırlar. Arkadaşlarımız bu vatandaşlarımızın evlerine kadar hizmet götürüyorlar. Devletimizin Milletimizin çok imkanları güçlü. Gerek nakdi, gerekse ayni yardımlar ile vatandaşlarımızın yanında olduk. Bizim asli işlerimizden biri de vatandaşımızın aç açıkta kalmamasıdır.”

Vali Dr. Ozan Balcı şunları Tokatlı hemşerilerimiz de başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere, bakanlıklarımızın ve İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun belirlediği kural ve kaidelere de uydular. Ben Tokat’lı hemşerilerimizi de kural ve kaidelere de uydukları için teşekkür ediyorum. Netice itibariyle bütün olarak mücadeleyi gayet güzel verdiğimizi düşünüyorum. Allah hepimize güç kuvvet ve kolaylık versin.

Bayramda Sokağa Çıkma Kısıtlaması

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle noktaladı “Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildi. Bu kapsamda yaklaşan Ramazan Bayramı süresince Koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına Koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler doğrultusunda, 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verildi. Bizde Tokat’ta kararlarımızı aldık ve gereken çalışmaları yaptık. Duyurularını yapacağız. Vatandaşlarımızdan kurallara uyma konusundaki hassasiyetlerini devam ettirmelerini istiyoruz. İnşallah süreci hep birlikte dayanışma ile atlatacağız. Vatandaşlarımızın ve kurul üyelerimizin yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık huzur ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
297 Kez Görüntülendi.