logo

19 Mayıs 2019

TOKAT’TA 100. YIL COŞKUSU

TOKAT’TA 100. YIL COŞKUSU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla  Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen yürüyüşe katılan gençler bayram coşkusunu okudukları marşlarla yaşadı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yapılan kutlamalar Cumhuriyet Meydanında başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı akabinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde yapılan yürüyüşle devam etti. Yürüyüşe katılan gençler bir taraftan ellerinde bulunan Türk Bayrakları ve üzerinde Milli Mücadelenin Yüzüncü Yılı yazan flamaları sallarken bir taraftan da marşlar ve sloganlar attı. Söylenen marşlara eşlik eden gençler, gururu ve mutluluğu birlikte yaşadıklarını söylediler.

Gençler tarafından söylenen marşlar eşliğindeki yürüyüş sportif gösterilerin yapılacağı Hüseyin akbaş Spor Salonuna taşındı.


Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda yapılan kutlama programına Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. katıldığı gösterilerde, halk oyunları ekipleri ve çeşitli branşlardan genç sporcular gösteriler yaptılar.

Paylaşma ikonundan:

Share
344 Kez Görüntülendi.