logo

02 Mayıs 2019

TOKATSPOR TOKAT’LININDIR

TOKATSPOR TOKAT’LININDIR

Tokatspor A.Ş.’de ligden düşmenin kesinleştiği maçtan sonra Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya, ligin son maçına gidilmeyeceğini, kulübe 13 milyon liraya talip olan çıkmazsa kapatmakla yüz yüze kalacağını duyurmuştu.

            Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokatspor üzerine bir açıklamada bulundu ve “Tokatspor, Tokatlınındır” diye başladığı açıklamada, Başkan Akçekaya’nın alacağı karara tepki gösterdi. Bulut’un açıklaması şöyle oldu:

           “Tokatspor TOKAT’ındır. Tokatlının hatırası, Tokatlının emeği, göz nuru, gözbebeğidir. Yokluk içindeki aşkı, bitmeyen kara sevdasıdır. Kapatmak kimsenin harcı değildir. Tokatspor ‘senin’ babanın malı, at oynattığın arpalığın da değildir. Canın isteyince kapatacağın, kapatmayıp dilediğine satacağın, içini boşaltıp kaçacağın, ben yaptım oldu diyeceğin, bir kahvehane ya da meyhane değildir.

Tokatspor TOKAT’LININDIR. Hatırasıdır, geçmişidir, geleceğidir. Acısı, gözyaşı, sabır ve özverisidir. Senin harcadığını iddia ettiklerinin hiçbiri, bu memleket evladının tek bir gözyaşını satın almaya yetmez. Başkanı olmaya kalktığın Tokatspor’u tanımadığın gibi karşına aldığın Tokatlıyı da tanımıyorsun. O kadar kolay olmayacak… Emin ol, öncekilere benzemeyecek…”

Paylaşma ikonundan:

Share
361 Kez Görüntülendi.