logo

08 Mayıs 2019

TOKATSPOR KAPATILAMAZ…

TOKATSPOR KAPATILAMAZ…

Tokatspor 50 yıllık tarihinde hiç bu kadar kötü duruma düşmemişti. Tokat’ın bir marka değeri olan Tokatspor, Tokat ili ismi ile özdeşleşmiştir. Bir kere bunu herkesin kabullenmesi gerekir. Şu günlerde zor günler geçiren Bordo Beyazlı kulüp, adeta kapatılması ile karşı karşıya kalmıştır.

Şunun bilinmesi gerekir ki, bu renklere gönül vermiş insanların, Tokat’ta tek sevdaları olan TOKATSPOR KAPATILAMAZ. Bu sevda Tokatspor’a gönül vermiş insanların elinden alınamaz.

Kısaca hatırlarsak bu duruma nasıl geldik? Sezon başında yapılan kongrede, herkesin büyük umutlarla baktığı, Ufuk AKÇEKAYA, Ahmet DURSUN ve Okay KARACAN’dan oluşan üçlü, Tokatspor Kongresine büyük vaatlerle çalışacaklarını ve Tokatspor’u 3-4 yıl içinde süper lige çıkaracaklarını, alt yapıya önem vererek yeni Messiler ve Ronaldolar çıkaracaklarını ve Altınordu’ya uygulanan modeli uygulayacaklarını, Tokatspor’u uçuracaklarını ifade ettiler. Tamam buraya kadar güzel bir pembe tablo çizildi, ancak her şey öyle göründüğü gibi olmadı.

Yapılan Kongrede, kulüp şirketleşme dahil olmak üzere Ufuk AKÇEKAYA’ya teslim edildi. Herkeste büyük bir heyecan vardı ve yeni seçilen yönetime herkes pozitif yönde bakıyordu. Ancak zaman içerisinde her şey artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Özellikle başkanın fazla futbol bilgisi olmaması nedeniyle başta transferler olmak üzere, Ahmet DURSUN’u bu konuda yetkilendirmesiyle yapılan transferlerin ligler başladıktan sonra ne kadar olumsuz olduğu yavaş yavaş ortaya çıktı. Öyle ki çoğu transfer yapılan oyuncuların bu ligde oynayacak kapasitede olmadığı maçlar oynandıkça ortaya çıktı ve takım ilk yarıyı 9 puanla son sırada tamamladı.

Bu arada yeni teşekkül eden yönetimle Başkan Ufuk AKÇEKA’nın görüş ayrılıkları ortaya çıktı ve başta Ender bey olmak üzere birkaç yöneticinin istifa etmesi, daha sezon başında işlerin iyiye gitmeyeceğinin bir göstergesi olmuştur.

Bunların yanı sıra ilk yarı itibariyle 2 teknik direktör değişikliğine gidilmesi de Tokatspor’un gidişatını değiştirmedi. Lig arasında takıma yapılan transferlerden en isabetli olan Timur Kosavalı idi. Bu futbolcu ilk yarıda Darıca Gençlerbirliği karşısında hetrik yaptığı maçın ardından ikinci maçında Tarsus’da ağır bir sakatlık geçirdi ve sezonu kapattı. Bu Tokatspor için büyük kayıp oldu.

Ligin ikinci yarısında da gidişat değişmedi, Tokatspor yine 2 teknik direktör değişikliğine gitti. Ama sonuç değişmedi. Özellikle son gelen hoca Oktay DERELİOĞLU’nun da tüm çabaları elindeki yetersiz kadro ile ligde kalmaya gücü yetmedi ve takım bir alt lige düştü. Ligin bitimine 2 hafta kala kendi evimizde oynadığımız Konya Anadolu Selçuklu maçında, sahadan 2-0 mağlup ayrılmamız bu ligden düşmemizi kesinleştirdi. Bu dakikadan son taraftarlar ve seyircilerin Başkan Ufuk AKÇEKAYA aleyhine tezahürat yapmaları ortamı gerdi ve başkan maç bitmeden stattan ayrıldı. Aynı akşam saat 23.30’da Tokat Gazetesi imtiyaz sahibi Fatih KILIÇ’a bir yazı göndererek, son oynanacak Fatih KARAGÜMRÜK maçına çıkmayacaklarını ve bir alt lige düşen takımı ligden çekip kapatacağını ifade etmesi bardağı taşıran son damla oldu. Ve nitekim takım son maça çıkmadı. Bu Tokatspor tarihine bir kara leke olarak geçti. Geçen Pazar günü taraftar gruplarının GOP. Stadyumu önünde yaptığı basın açıklaması çok anlamlıydı. Bordo Beyaz renklere gönül veren bu insanların tek sevdası elinden alınması onları öksüz bırakacaktı. Bu konuda başta vekillerimiz olmak üzere Tokat’ın önden gelen insanlarının Tokatspor’a sahip çıkmalarını ve onu yaşatmalarını istediler. Şu an mevcut başkan Ufuk AKÇEKAYA 13 milyon lirayı kim getirirse kulübü ona devredeceğine dair beyanatı, yoksa kulübü kapatacağım söylemi Tokat halkına yapılmış bir saygısızlıktır. Kulüp şu an şirket olarak sizin hukuken olsa da, başındaki Tokat ismi Tokat halkınındır. Bu durum kesinlikle göz ardı edilemez. Bu arada sayın Başkanın işi düştüğü zaman basını araması diğer zamanlar telefonlara dahi çıkmaması ve basını dikkate almaması çok manidardır. Bu güne kadar sayın Başkan basınla ne bir durum paylaşmış ne de telefonlara cevap verme zahmetini göstermemiştir. Siz yapılan şeyleri paylaşmazsanız basına açıklamalarda bulunmazsanız gün gelir Basına ihtiyacınız olur ve nitekim de son durum öyle oldu, siz insanlarla ikili ilişkilerde bulunmazsanız son gelinen durum da bu olur. Bu konuda çok yanlış yapıldı. Bundan sonraki süreç çok önemli. Tokatspor’un yaşatılabilmesi için bu konuda herkesin üstüne büyük bir sorumluluk düşüyor. Çünkü bizler bu şehrin insanlarıyız.

Kalın sağlıcakla…

Paylaşma ikonundan:

Share
395 Kez Görüntülendi.