logo

08 Haziran 2019

TOKATSPOR BAŞKANINDAN YALAN RÜZGARI!

TOKATSPOR BAŞKANINDAN YALAN RÜZGARI!

Bayramın ikinci günü sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya adeta ortalığı bir birine kattı. Açıklamasında itam altında bıraktığı kişilerden art arda açıklamalar geldi. Akçekaya, açıklamasında Tokatspor Eski Başkanı Ahmet Sami Ülkü ve Ak Parti Gurup Başkanvekili Özlem Zengin’in isimlerini telaffuz ederek Sami Ülkü’nün Tokatspor’a arsa ve 2 milyon euro para yardım yapmak istediğini söyledi. Bu açıklama üzerine önce Sami Ülkü’den sonra ise Özlem Zengin’den bir bir yalanlama geldi.

 Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’nın yaşananlara sebebiyet veren o açıklaması;

“Tokatspor’un kapatılmaması ve geleceği emin adımlarla yürümesi için tüm şehir el birliği içersisinde olmalı ve bir karar verilmelidir. Ya kulübe yardım yapılacak yada sponsor bulunacak! Kulübe şuanda bunu yapacak bir birliktelik maalesef yok. Olsa zaten daha öncede kayyuma gitme noktasına gelmezdi! Ama şimdi hem şehre hem de takıma bir destekçi  şansı var. kendisini bana kulübe haciz getiren başkan olarak anlattılar (ki şuanda eski iki başkanın kulübe haczi bulunmaktadır) sahte senet imzaladınız diyerek Özlem Zengin’in de aralarında bulunduğu yönetim kurulu üyelerini Cumhuriyet Savcısı önüne çıkarılmış. Bu haksızlıktan dolayı Sami Ülkü bunu yapanlara ceza vermek istemiş ve akabinde fiziki haciz yapmış ve eşyaları iade etmiştir. Sami Ülkü haksız yere bu kine maruz kalsa da şimdi şehri ve kendi için büyük bir katkı yapmak üzere. Ben kendisiyle görüştüğümde ikna oldum ve inandım. Kendisinin şehre katkı yapmak adına var olan arazisinden 30 dönüm yeni stadyuma, 20 dönüm yeni otogara, 10 dönüm altyapı tesislerine ve 3 dönüm okçuluk ve diğer amatör spor faaliyetlerine arazi vermekte ve kulübede ana sponsor olarak 2 milyon euro para bağışlamak istemektedir. Eğer şehrimiz buna evet derse biz bunu kendisiyle protokol altına alacağız. Hem şehre hem de kulübün geleceğine güzel bir katkı yaparak hayallerimizi gerçekleştirecektir. Bunla ilgili olarak tüm şehrimizin birlik ve beraberlik içinde olacağına inanıyor herkesin üzerine düşen vazifeleri yapacağına inanıyoruz.”

Tokatspor eski Başkanı Sami Ülkü, Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı bu açıklamadan bilgisinin olmadığını ve asılsız olduğunu söyledi. 

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya karşı Tokatspor Eski Başkanı Sami Ülkü,  açıklamada yaparak konuyla ilgili Akçekaya ile görüştüğünü görüşmesinde ise normal Tokatspor’un son durumu hakkında görüşme geçtiğini ve Tokatspor Kulübü ile her hangi bir anlaşma gibi bir konunun olmadığını ifade etti. Ayrıca Ülkü eski sigara fabrikası arazisinden yapılması planlanan stat için daha önceden de karşılıksız olarak yer verdiğini ifade etti.  Yapılan açıklamanın kendi söylemleri ile bir alakasının olmadığını kaydeden Ülkü yapılan açıklamanın kendisinin bilgisi dışında ve asılsız olduğunu ifade etti.

AK Parti Gurup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin’de Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’nın açıklamasında isminin geçmesinden dolayı kısa bir açıklamada bulundu. Akçekaya’nın açıklamasında kendisiyle alakalı bölümleri külliyen yalan olduğunu belirten Zengin gerekli yasal işlemleri başlatacağını duyurdu, Zengin açıklamasında, “5 Haziran 2019 tarihinde Ramazan Bayramı’nın 2. gününde, Tokatspor A.Ş. Başkanı tarafından yazılarak Tokatspor  Facebook sayfasında yayınlanan, zamanlaması ve içeriği anlaşılmayıp hangi sebebe binaen oluşturulduğu belli olmayan bir yazıda ismim zikredilmektedir. Yazıda şahsımla alakalı her kelime külliyen yalandır. Kendi problemlerini siyasetçilerin ismini zikrederek çözmeye çalışmayı büyük bir acziyet olarak telakki ediyorum. İlgililer hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını kamuoyuna duyurma ihtiyacı duyuyor” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
500 Kez Görüntülendi.