logo

21 Mayıs 2019

TOKAT’LILAR BİNALİ YILDIM’LA BULUŞTU

TOKAT’LILAR BİNALİ YILDIM’LA BULUŞTU

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi gündeme gelen hemşericilik vurgusu sonrası Tokat Milletvekilleri de İstanbul’da kamp kurdu. İstanbul’da yaşayan en kalabalık hemşeri guruplarından olan Tokatlıların oyları oldukça önem arz ediyor. Bu kapsamda AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Tokat eski Milletvekilleri Zeyid Aslan, Hüseyin Gülsün İstanbul eski Milletvekili Harun Karaca’nın da yer aldığı programa AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım katıldı.

Çekmeköy programında İstanbul’da yaşayan tüm Tokatlıların oylarına talip olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, 23 Haziran’da herkesin sandığa gitmesini istedi.

 Sosyal medya hesabından kısa bir bilgilendirme yayınlayan AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ise Tokatlıların Binali Yıldırım’a destek sözü verdiklerini belirterek, “İstanbul Çekmeköy’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Binali Yıldırım ile Tokatlı hemşehrilerimizin katıldığı programa iştirak ettik. Hemşehrilerimizin tam destek sözü ile bizler de gurur duyduk” dedi.

Öte yandan TOKKON (Tokat Konfederasyonu) tarafından düzenlenen iftar yemeğine de katılan Tokat heyeti 23 Haziran seçimleri çalışmalarına devam ediyor. Tokatlıların birlik ve beraberliğinin sandığa da yansıyacağını ifade eden Mustafa Arslan burada ki paylaşımında ise, “TOKKON tarafından İstanbul’da düzenlenen iftar programında hemşehrilerimizle bir araya gelerek hasbi hal etme fırsatımız oldu. Birlik ve beraberlik ruhu ile gurbette yaşayan ama gönlü bizimle olan hemşehrilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. 23 Haziran seçimlerinde de bu birliktelik sandıklara yansıyacaktır” ifadelerini kullandı.

Öte Yandan Cumhur İttifakı kapsamında MHP ‘de İstanbul seçimleri için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. AK Parti’de olduğu gibi MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’ta İstanbul’daydı. Bulut, Tokatlı Dernekler ve Tokatlıların yoğun yaşadığı semtleri ziyaret ederek 23 Haziran Seçimlerinde Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım’a oy istedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
328 Kez Görüntülendi.