logo

23 Ağustos 2019

TOKAT YILLARDIR BEKLEDİĞİ TERMAL TESİSE KAVUŞUYOR

TOKAT YILLARDIR BEKLEDİĞİ TERMAL TESİSE KAVUŞUYOR

Tokat yeni bir yatırım kazanıyor. Yıllardır şifa dağıtan Sulusaraydayız. Burada Tokat Termal Kaplıcaları adı ile Sulusaray’ın binlerce yıllık şifa dağıtan şifalı suyu modern bir tesisle hayat buluyor. 45 gün önce buranın temeli atıldı. Çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Kısa bir süre sonra burası hizmete açılacak.   

Altunlar Grup Şirketler Müdürü Mustafa Altun ile beraberiz. Ve kendisine yapılan yatırımın ne durumda olduğunu sorduk. 

Hayırlı olsun. Tokat’ımız yıllardır beklediği modern bir termal tesise kavuşmak üzere.

 Teşekkür ederim. Biz burada Sulusaray’ın otuz yıldır hayalini kurduğu kırk beş gün önce temelini attığımız Sulusaray Kaplıcaları Termal Tesisini hayata geçiriyoruz. Çok büyük ilgi gördük. Teşekkür ediyorum Tokat halkına. Tokat merkezde büromuzu açtık. Gerçekten iyi rağbet gördük. Tokat bize sahip çıktı. Sulusaray bize sahip çıktı.  

Bu tesisin içerisinde neler olacak?

Tesisimiz 5400 metrekare alan üzerine kurulmuş olan sosyal tesissimizdir. Tesisimizde aile havuzları, çocuk havuzları, şifa havuzları, yarı olimpik havuz, aqua parklarımız mevcut. Restoranımız kafemiz vitamin barımız marketimiz ve mescitlerimiz var. Şu anda üçüncü kattayız. Son kattayız. En üst katta da yirmi adet otel odamız olacak standart şekilde. İnşallah burayı 2020 haziran ayında hizmete açmayı planlıyoruz.  

Birazda çevre düzenlemelerinden bahsedelim isterseniz. Çevre düzenlemesi nasıl olacak? Tesisin hemen arka tarafı orman. Buraya gelenler için çok büyük bir şans. İnsanlar burada vakitlerini nerelerde geçirecek?

Arka tarafta ormanımız mevcut. Ormandan istediğim gibi istifade edebiliyoruz. İstediğimiz gibi sosyal alan olarak kullanabiliyoruz. Mesire alanı olarak kullanabiliyoruz. Bu orman alanın içinde gerekli yürüyüş alanları bungalov evleri olacak. Aileler geldiğinde burada rahat bir vakit geçirebilecek. Otelimizde konaklayabilecek. Devre mülk satın alabilecek. Her türlü imkânı hizmeti burada sunacağız inşallah.  

Mustafa bey Sulusaray Tokat’ımızın güzel bir ilçesi. Sulusaray çevre illerden ve ilçelerinden bu tesise gelmek isteyenler için söylersek çevre il ve ilçelere burası kaç kilometre?

Tokat’a 70 kilometre mesafedeyiz. Yozgat Kadışehri’ne 30 Artova’ya 30 Yeşilyurt’a 10 kilometre mesafedeyiz. Halkımız gelip gezebilir inşaatımızı herhangi bir sıkıntı yok. İnşaatımız devam etmektedir. 2 ay sonra da devre mülk tesislerimizin temelini atacağız inşallah.  

Paylaşma ikonundan:

Share
430 Kez Görüntülendi.