logo

30 Mayıs 2019

TOKAT TARIMLA KALKINACAK

TOKAT TARIMLA KALKINACAK

Necip Köyü Veliefendi Bağlarında bulunan 320 çiftçinin yararlandığı Bağcılığı Geliştirme Projesi ve Uygulamalı Eğitim Alanında yürütülen çalışmalar yerinde incelendi.

Turhal Kaymakamlığı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, İlçe Tarım Müdürlüğü, Necip Köyü Muhtarlığı tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler alarak alanda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı’ya, Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci eşlik etti. Tokat Tarımında asma ve ağaç planlamasının yapıldığı 25 bin dönüm bağ yaprağı ve 7 bin dönüm fidan dikilen yaklaşık 35 dekar eğitim alanında Tarım Tokat projesi kapsamında yürütülecek çalışmalarla arttırılması planlanan üretimin yanı sıra çiftçinin gelir kaynağının da yükselmesi hedefleniyor.

Tokat ve Türkiye üretiminde eğitim alanı olarak kullanılan ve çiftçinin ortak kullandığı tek bağ alanı olan Veliefendi bağlarında ilk hasadını çiftilerle birlikte yapan Vali Dr. Ozan, “Tokat’ın tarım potansiyelini arttırırken bağcılığı da geliştireceğiz. On numara iş yapmışsınız. Görüyorum ki herkesin emeği geçmiş. Ama yetmez daha çok çalışacağız. Tokat’ın tarımını geliştireceğiz.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
399 Kez Görüntülendi.