logo

09 Mayıs 2019

“Tokat Tarımı Zenginleşecek”

“Tokat Tarımı Zenginleşecek”

2023 Tokat Vizyonu kapsamında yürütülen Tarım Tokat Projesi’nin değerlendirme ve planlama toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

            Toplantıda Tarım Tokat projesi kapsamında yürütülen bitkisel, hayvansal, tarımsal sanayi, çiftçilerin eğitimi, güvenilir ve sağlıklı gıda alanlarında hayata geçirilen bir dizi projenin faaliyetleri değerlendirildi.

“Tokat Tarımı Zenginleşecek”

            Toplantı gündemi üzerine genel değerlendirmede bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Projesi ile Tokat’ın 7 kıymetli ovası ve yapılacak sulama sistemleri ve çiftçilere verilecek desteklerle tarımının gelişeceğini ve Tokat’ta tarımsal üretimin artırılacağını söyledi. Destekleme programlarının titizlikle inceleneceğini ve kaynakların etkin kullanımını sağlamak için koordinasyonun son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, hazırlanan projelerin uygulama alanları ve hedeflerinin bu kapsamda oluşturulması gerektiğini belirtti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ı seviyoruz, Tokat’ın tarımdaki geleceğine inanıyoruz, çiftçimizi seviyor ve önemsiyoruz, çiftçilerimize ve Tokat’ın ekonomisine katkı sağlayacağız. Tokat’ın verimli toprakları sadece Tokat’a değil, Karadeniz Bölgesine ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine de yeter.” dedi.

            Toplantı gündeminde Tarım Tokat projesi kapsamında hayata geçirilen bir dizi projenin değerlendirilmesi yapıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
470 Kez Görüntülendi.