logo

26 Nisan 2019

Tokat Şahinler Otomotiv Çiftçi Günü

Tokat Şahinler Otomotiv Çiftçi Günü

Tokat Şahinler Otomotiv New Holland Yetkili Bayisi tarafından düzenlenen Çiftçi Günü etkinliğinde New Holland’ın yeni bahçe traktörü T 580 lansmanı yapıldı.

Tanıtım programları ile çiftçilerin arazi ekiminde, traktör kullanımında, yakıt tasarrufunda bilgilendirildiğini kaydeden Tokat Şahinler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahin, “Program Türk Traktör desteklemesi ile yaptığımız bir etkinlik. Tokat Şahinler olarak da Türkiye’nin belli bölgelerinde çiftçi bilgilendirmeleri için Çiftçi Günleri tanıtımı yapıyoruz. Çiftçilerimizi arazi ekiminde, traktör kullanımında, yakıt tasarrufunda bir takım konularda bilgilendiriyoruz. Çiftçilerimiz ile sıcak bir buluşma oluyor, görmediğimiz çiftçilerimizle bu etkinliklerle samimiyetimizi daha çok artırıyoruz.  Tokat Şahinler Otomotiv olarak amacımız traktör satmak değil, traktör satarken de çiftçimizi iyi bilgilendirmek, doğru ürünleri seçmek, doğru ekim yapılması için bu konularda da çiftçimize destek veriyoruz. Hem çiftçimiz kazanıyor hem biz kazanıyoruz” dedi.

            Tarım alanlarına göre farklı traktörlerin kullanıldığını belirten Şahin, “10 dönüm arazisi olan kişiye 100 beygir traktör önerirsen memnuniyetsizlik oluşur. Doğru ürün ve doğru ekipmanı sunmak zorundayız, yakıt tasarrufu olarak hem çiftçimizin memnuniyeti açısından önemli şeyler bunlar. Satılan ürünler arazinin konumuna göre değişiyor. Yüksek arazilerde yüksek ebatlı traktörler çok iyi olmaz, genelde engebeli arazilerde daha alçak minimum ölçülerde traktör öneriyoruz” şeklinde konuştu.

            New Holland‘ın yeni ürünü ile ilgili bilgiler veren Şahin, “Yeni çıkan ürün T 580 modeli, bağ, bahçe çiftçilerimize özel tasarlanmış, meyvecilik üretimi yapan çiftçilerimiz için iyi bir ürün olacağını düşünüyoruz. Her çiftçiye yönelik traktörlerimiz var. 48 beygirden 115 beygire kadar Türkiye’de üretilen traktörlerimiz mevcut. Tokat bölge itibari ile çok büyük araziler yok, 10 dönüm arazisi olanda var ama en fazla 300 dönüm arazisi olan var. Genelde bizdeki segment 48 ile 75 beygir arasında, 100-110 beygir de satıyoruz ama bu yüz traktörden %5’e tekabül ediyor. Genelde 48 ile 75 beygir arasında çift çeker tercih ediliyor” ifadelerini kullandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
555 Kez Görüntülendi.