logo

08 Haziran 2019

TOKAT KEBABI NE ZAMAN SİVAS KEBABI OLDU!

TOKAT KEBABI NE ZAMAN SİVAS KEBABI OLDU!

Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer’in tescilli Tokat kebabını ‘Sivas kebabı’ olarak yorumlayarak sosyal medya hesabında paylaşması tartışma konuşma konusu oldu.

Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Sivas Valiliği tarafından paylaşılan kebap fotoğrafına yorum yaparak kendi sosyal medya hesabından paylaştı. Kaymakam Üçer, “Bu da Sivas’ın meşhur sebzeleri ile yapılmış, ünü Tokat’a kadar uzanan Sivas kebabı. Bilmeyen Tokatlı hemşehrilerimiz varsa görsün, öğrensin diye paylaşıyorum. Ağır tahrik içerir” deyip paylaşımda bulundu. Sosyal medyada kısa sürede paylaşılan fotoğraf Tokat’lıların tepkisini çekerken, Kaymakam Üçer paylaşımındaki yazıları kaldırarak Sivas Valiliğinin paylaşımına yer verdi. Konuyla ilgili sosyal medyadan gelen eleştirilere Kaymakam Üçer, “Sivaslılar ve Tokatlılar olarak hem kebabı hem köfteyi afiyetle yiyoruz. Rabbim dirlik düzenimizi bozmasın. Selamlar” şeklinde paylaşımda bulunarak cevap verdi.

Kaymakam Üçer, Sivaslı olarak Tokat’ta çalışmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, “Hem Tokat Kebabı hem Sivas köftesinin bizim ortak değerlerimiz olduğunu vurgulamak istedim. Sivas Valiliğinin sayfasında paylaşılınca bu şekilde yorumladım” dedi.


Paylaşma ikonundan:

Share
441 Kez Görüntülendi.