logo

10 Mayıs 2019

“Tokat İçin Z Kütüphaneler Öncelikli”

“Tokat İçin Z Kütüphaneler Öncelikli”

Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara kitap okuma kültürünü kazandırmak için Z-Kütüphanelerin önemli olduğuna işaret ederek, “En yakın zamanda çocuklarımız ve ilimiz için büyük bir önem taşıyan Z-Kütüphanelerin yapımı tamamlanacak.” dedi.

            Tokat Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yapılacak yatırımlar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda görüşüldü.

            Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ve ilgililer katıldı.

            Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü deprem güçlendirme çalışmaları ve Z-Kütüphane yapımı için yapılacak yatırımlar ve çalışmalar görüşüldü.

“Tokat İçin Z Kütüphaneler Öncelikli”

            2023 Vizyonu Projeleri kapsamında sürdürülen Eğitim Tokat başlığı altında hayata geçirilecek olan Z-Kütüphane konusunu önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, ”Tokat’ı nitelikli kitaplara kavuşturmak ve çocuklarımıza kitap okuma kültürünü kazandırmak için Z-Kütüphane konusu bizler için çok önemli. Bu kapsamda yapılacak olan çalışmalarda hassasiyet bekliyorum. Z-Kütüphane yapımı yanında tasarım ve bilgi beceri atölyeleri yapımı için de bir plan ve program dahilinde bir an önce çalışmaların tamamlanmasını istiyorum. En yakın zamanda çocuklarımız ve ilimiz için büyük bir önem taşıyan Z-Kütüphanelerin yapımı tamamlanacak.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
378 Kez Görüntülendi.