logo

08 Nisan 2019

TOKAT İÇİN İŞ VAKTİ

TOKAT İÇİN İŞ VAKTİ

Sulusaray Kaplıcası, Kaz Gölü, Ballıca Mağarası, Yağıbasan Medresesinin Tokat’ın çok önemli değerleri olduğunu belirten Vali Ozan Balcı, tüm projelerin hızla tamamlanıp hizmete sunulmasını istedi.

            Tarihi, turistik ve doğal alanlarının Tokat’a kazandırılması amacıyla yapılacak projeler Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı. Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Başçiftlik Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Pazar Kaymakamı Ömer Saygılı ve proje ekibi katıldı.

            Vali Dr. Ozan Balcı, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuarı olarak hizmet veren tarihi Yağıbasan Medresesinin Bilim Merkezi olarak projelendirilip, faaliyete geçeceğini söyledi.

            Projeler kapsamında Cami-i Kebir Mahallesi’nde bulunan Mustafa Ağa Hamamının restorasyon çalışmalarının hızlandırılarak hizmete sunulmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) güdümlü projeleri arasında yer alan  “Akdağ’ın Zirvesinden Kazova’ya Kırsal Turizm Rotası Güdümlü Projesi” ile Ballıca Mağarası Tabiat Parkı ve Kaz Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Projesi kapsamında sürdürülen çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi.

            Sulusaray Kaplıcalarının fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak değerlendirileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, buranın bölgenin örf, adet ve geleneklerine uygun şekilde projelendirilip, vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydetti.

            Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda Eğitim Tokat projesi kapsamında tüm ilkokullarda Z-Kütüphane çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürülmesi için projelendirilmesini istedi. Sulusaray Kaplıcası, Kaz Gölü, Ballıca Mağarası, Yağıbasan Medresesinin Tokat’ın çok önemli değerleri olduğunu belirterek, buraların en iyi şekilde değerlendirilip vatandaşın hizmetine sunulmasını önemsediğini söyledi. Yapılacak proje çalışmalarında özenli bir yol haritası belirlenip uygulanmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, tüm projelerin en kısa sürede tamamlanıp, hizmete sunulmasını istedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
487 Kez Görüntülendi.