logo

TOKAT HAZIR SİVAS GÖNDER

TOKAT HAZIR SİVAS GÖNDER

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, çevre illere ve Tokat”ın ilçelerine kar yağarken, Tokat şehir merkezine kar yağmayınca, personeli ile birlikte kışa hazır olduklarını dile getiren bir Tweet atarak Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin”i de etiketleyerek ” Her zamanki gibi yeni kış sezonuna hazırız. Hasret kaldık, Sivas Belediye Başkanım Sayın @avhilmibilgin, gönderin gelsin. ❄️#Tokat#kış#kar#hazırız‘ dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin”de bu etikete cevaben “Sayın başkanım @EyupEroglu60, bu sene biz de beyaz misafirimize hasret kalmıştık ancak şükür kavuşturana geç de olsa buluştuk. Tahminlere göre iki gün içinde size de uğrayacak inşallah… Gelmezse eğer darda komayız komşumuzu, göndeririz üç beş kamyon merak etme…” diyerek sanal ortamda iki komşu belediye başkanı arasında takipçilerini tebessüm ettiren hoş kar sohbeti gelişti.

Tokat şehir merkezinde bu mevsim kar yağmayınca Tokatlılar kara hasret kaldı.Yurdun birçok kesiminde soğuk ve karlı hava etkili olurken, Tokat’ta kar yağışı sadece yüksek kesimlerde etkili oldu. Bu mevsim 623 rakımlık kent merkezine kar düşmeyince Tokatlılar kara hasret kaldı. Geçtiğimiz yıl bu aylarda Tokat’ın karlı olduğunu ifade eden vatandaşlar, kar yağışını beklediklerini dile getirdi.

“Bu aralar seni hasretle bekliyoruz”

Tokat’ta yaşanan kar hasreti şehrin yöneticilerinin sosyal medya hesaplarına da yansıdı. Tokat Valiliği sosyal medya hesabından “Bu kış kar henüz şehir merkezine yağmadı. Şimdilik önceki yıllardan bir #tbt yayınlıyoruz. Bizler de sizler gibi beklemedeyiz” şeklinde paylaşım yaptı.

Paylaşma ikonundan:

Share
1782 Kez Görüntülendi.