logo

04 Ocak 2019

Tokat Belediyesi Sosyal Belediye

Tokat Belediyesi Sosyal Belediye

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri, Mahalle Konakları, Gençlik Merkezi, Yeşilırmak Bilgi Evi, Spor Kompleksleri ve Trafik Eğitim Parkında görev yapan hocalar ve çalışan personellerle Belediye Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

            Tokat halkına en iyi hizmeti sunmak şiarı ile gece-gündüz demeden çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, temel belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal ve kültürel çalışmalarla Tokat’ta gönüller kazandıklarını söyledi.

            Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı birim çalışanlarına yönelik hitap eden Başkan Eroğlu şunları söyledi:

            “Asfalt yaptık, yol yaptık, parke yaptık, park yaptık ama Hanımelleri, Mahalle Konakları ile en önemli olanı, Tokat insanımızın gönlünü yaptık.

            Göreve geldiğimiz günden itibaren Kültür ve Sosyal İşler anlamında birçok projeyi yapmayı kendimize hedef koymuştuk. Önce hanımlarımız dedik ve Hanımelleri ile başlattığımız bu süreç önce Behzat’ta ardından Karşıyaka’da en son da şehrimizin merkezindeki Gülbaharhatun’da olmak üzere üç ayrı tesisle bugün adeta okul haline gelen, hanımların gözbebeği olan ve birçok hususta; sosyalleşme, el becerileri kazanma, dostluklar kurma hatta bir takım ekonomik artılar katma noktasında Hanımeli Merkezlerimiz Tokat’ta gerçekten de marka haline geldi. Bu başarı sizlerin başarısıdır. Emeğinizi her daim hissediyor, özverinizi görüyorum. Hepinizden Allah razı olsun.

            Rakamsal anlamda Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizde 11.426 kişi kurs görmüş,şuana kadar da 463 adet kurs açmışız. Karşıyaka Hanımelinde 348 kurs açtık ve kursiyer sayımız 7.188’e ulaştı. Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizde ise 1.745 kişi kurs görüyor. Yani sadece Hanımelleri bugün 20 Bini bulan kursiyer sayısıyla Tokat’lı hanımefendilere önemli hizmetler sunuyor.

            Mahalle Konaklarımız ise iki ayrı noktada var. Birincisi şehrimizin yukarı bölgesi dediğimiz mahallelerine hitap eden İbn-i Kemal Mahalle Konağı. Burada da 2.435 hanımefendi 121 kursta eğitim almışlar. Karşıyaka Mahalle konağımızda ise 72 kursta 1191 hanımefendi eğitim almış. Üçüncü Mahalle Konağımızı da Mart ayında Mahmutpaşa Mahallemizde açmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de aynı şekilde hem mahalle konaklarımız hem Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizin sayılarını artırmayı düşünüyoruz. TOKİ Bölgesinde de Hanımeli Kültür Merkezi açmayı düşünüyoruz.

            Çocuklarımızın el becerisini kazanmalarını sağlamak, sosyalleşerek daha güçlü ve mutlu bireyler olması anlamında 8. Sınıfa kadar okuyan çocuklarımız için Bilgi Evlerimizi açtık. Bugüne kadar Yeşilırmak Bilgi Evimizde 203 tane kurs düzenlendi ve 4.088 öğrencimiz kayıt olarak eğitim aldılar.

Gençlerimiz için açmış olduğumuz Gençlik Merkezimizde 112 tane açılan kursta 4.110 öğrencimiz, Spor kompleksimizde ise 41 tane kursta 796 öğrencimiz eğitim almışlar.

            Yazar, Şair ve Çizer Evimiz ise daha çok güncel olayların, kitapların okunduğu sosyal alan olarak şehrimize hizmet ediyor. Şuanda Tokat’ımızda genciyle, çocuğuyla, hanımlarıyla Tokat Belediyemizin açtığı bu tesislerden 35 Bine yakın insan hizmet alıyor. Bizler de böyle mutluluğu insanlarımıza vermenin gururunu yaşadık. Bu başarı hepimizindir, hepinizin ellerine, yüreklerine sağlık” dedi.

            Konuşmasının ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı tesislerdeki çalışanları ve öğretmenleri tek tek dinleyen Başkan Eroğlu, program sonunda hatıra fotoğrafı çekindi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » » » »
Share
396 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?