logo

13 Eylül 2019

TARİHİ BİNALARIN RESTORESİ TURİZMİ CANLANDIRIR

TARİHİ BİNALARIN RESTORESİ TURİZMİ CANLANDIRIR

Vali Dr. Ozan Balcı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından tarihi Halit Sokakta yaptırılan Sokak Sağlıklaştırma ve Çevre Düzenleme 2. etap çalışmalarını yerinde inceledi.

Tarihi Halit Sokağı’ndaki 60 tarihi binanın turizme kazandırılması için Valiliğimiz, Belediye ve OKA işbirliği ile başlatılan Kültür Sokağı ve Sokak Sağlıklaştırma Projesinin 2. Etap çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır’dan bilgi aldı.

Kentte uygarlık kurmuş bütün medeniyetlerin izlerini taşıyan, Tokat eski kent merkezini ve aynı zamanda kentin tarihi ticaret merkezini oluşturan Sulusokak ve onunla bütünleşmiş konut yerleşimi Halit Sokak’ta yapılan çalışmaları önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Türklerin Anadolu’ya gelişlerinden itibaren 900 yılda mimarlık adına ortaya koydukları önemli eserlerin görülebileceği tek şehir olan Tokat’ta tarihi binaların restoresi ile turizmin canlanacağını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
484 Kez Görüntülendi.