logo

15 Ekim 2019

SPOR TOKAT,TOKAT GENÇLİĞİNİN PROJESİDİR

SPOR TOKAT,TOKAT GENÇLİĞİNİN PROJESİDİR


Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 Sezonu Spor Tokat Planlama ve Yönetim Bilgi Sistemi Eğitimi’nde Spor Tokat’ı çok önemsediğini belirterek, “Bu proje Tokat’ın, Tokat gençliğinin projesidir. Gençlik adına, Tokatlı çocuklar adına, hatta Türkiye adına çalışmalarımızı yaparken, bir düzen ve disiplin dahilinde Türkiye’ye örnek olacak şekilde yapmalıyız. Spor Tokat, sporun alt yapısını, kültürünü oluşturacak bir projedir” dedi.
218-2019 yılında 320 okulun spor faaliyetlerine katıldığı, 28 bin öğrencinin spor branşları ile tanıştığı, yeni dönemde 400 okul ile 60 bin öğrencinin hedeflendiği Spor Tokat’ın, Planlama ve Yönetim Bilgi Sistemi Eğitimi Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Spor Tokat çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Spor Tokat’ı eğitim camiası olarak önemsediklerini belirterek, çocukların en az bir spor dalı ile uğraşmasının eğitimin kalitesini ve akademik başarıyı arttığını söyledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, geçen yıl başlayan Spor Tokat ile çok güzel çalışmalar yapıldığını belirterek, “Bu sene başarıyı arttırmamız lazım. Bayrağı daha ileriye taşımalıyız. Bizim temel gayemiz aşağılık kompleksine sahip olmayan, milli ve yerli değerlerine sahip, dünyayı algılayan, ailesiyle barışık gençler yetiştirmek. İkinci hedefimiz çocuklarımızı akademik anlamda başarılı kılmak. Üçüncü hedefimiz çocuklarımıza hayal kurdurabilmek.” dedi.
Çocukların akademik başarılarının yanı sıra spor ve güzel sanatlarla da uğraşmalarının önemine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, akademik anlamda başarılı olan insanların aynı zamanda spor ve güzel sanatlarda da başarılı olduklarını kaydetti.
Sporun altyapısının oluşturulması gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, her çocuğun bir spor dalıyla uğraşmasını çok önemsediğini, Türkiye’yi gururla temsil eden sporcular yetişeceğini kaydetti.
Spor Tokat’a sahip çıkılması gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, önümüzdeki yıl voleybol, basketbol ve kapalı yüzme havuzu yapımına başlanacağını söyledi. Boş tesis kalmamasını, tesislerin ortak kullanılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, antrenörlerden hangi çocuğun hangi spora yöneldiğinin takibinin de yapılmasını istedi.
Uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığı ile mücadelenin sporla beraber yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklar kitap okuyacak, spor yapacak. Gelecek kuşaklara sahip çıkmamız lazım. Bu Tokat’ımızın projesi, Tokat’ın çocuklarını yakından ilgilendiren bir proje. İl ve ilçe milli eğitim müdürlerimiz, gençlik spor müdürlerimiz ile sizin önünüzü açmak, yolunuzu kolaylaştırmak bizlerin görevi. Bunu da yapıyoruz, ekip ruhumuz oluştu. Gelecek kuşaklar için bir şeyler yapmamız lazım, emek vermemiz lazım.” diye konuştu.
Spor Tokat’ın Türkiye’ye örnek olacağının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Sporun büyüleyici bir etkisi var. Spor ülkelerin, milletlerin aklını, zekasını ve yeteneklerini gösteren bir alan. Bizim milletimize borcumuz var. Çocuklarımızdan memleket ve millet adına sorumluyuz. Ben inanıyorum ki çocuklar Türk bayrağını dalgalandıracak, Türk milletini gururlandıracak. Spor sadece spor değildir aynı zamanda milli birlik ve beraberliğe katkısı olan anlamlı bir iştir. Memleketin, milletin geleceğine, çocuklarına sahip çıkıyoruz. Çocukları mutlu etmeliyiz. Spor Tokat’ı önemsiyorum. Türkiye’yi başarıyla temsil edecek sporcularımız çıkacak. Akademik başarıyı sporla ve güzel sanatlarla desteklemeliyiz. Aşkla, şevkle, yılmadan ve yılgınlık göstermeden çalışacağız. Spor’un ve sporcunun dostu bir vali olarak sizlere tam destek vereceğimizi söylemek isterim. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik Spor Şube Müdürleri, İlçe Gençlik Spor Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Müdürleri,Spor Tokat il ve ilçe koordinatörleri , antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
438 Kez Görüntülendi.