logo

SOKAĞA MASKESİZ ÇIKANLARA MASKE

SOKAĞA MASKESİZ ÇIKANLARA MASKE

Tokat’ta Koronavirüs salgınına karşı devam eden tedbirler kapsamında zorunlu haller nedeniyle sokağa maskesiz çıkan vatandaşlara maske dağıtımı yapıldı.

Tokat Valiliği Koordinesinde Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl AFAD Müdürlüğü ve Tokat Belediyesi Zabıta personeli Tokat’ın tüm caddelerinde maskesiz çıkan vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vali Dr. Ozan Balcı’nın selamlarını ileterek, salgına karşı daha duyarlı olmaları, zorunlu olmadıkça evlerinde kalmaları, sosyal mesafeyi korumaları, su ve sabunla sık sık ellerini yıkamaları gerektiğini hatırlatarak, “Evde Kal Tokat” ve “Hayat Eve Sığar” sloganları ile maskelerini verdiler.

Vatandaşlar, bugün itibariyle oluşturulan maske temin noktaları olan Devlet Su İşleri (DSİ), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi güvenlik bürolarından, Taşhan’da bulunan Turizm Enformasyon Bürosundan ve Behzat Zabıta noktasından maskesi olmayanlar günlük kullanacakları maskelerini temin edebilecekler.

Geçtiğimiz hafta ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda alınan tedbirler kapsamında, Tokat merkezde Valilik ve Belediye Başkanlığı, ilçelerde Kaymakamlıklar zorunlu hallerde sokağa çıkan ve maske tedarik edemeyen esnaflara maske dağıtımı yapmıştı.

Paylaşma ikonundan:

Share
296 Kez Görüntülendi.