logo

09 Mayıs 2019

ŞEHİT ANNELERİNE TOKAT YAZMALARI

ŞEHİT ANNELERİNE TOKAT YAZMALARI

Şehit anneleri için Tokat yazmalarının kenarlarına iğne oyaları yapıldı. İğne oyalı yazmalar 12 Mayıs anneler gününde şehit anne ve eşlerine hediye edilecek.

            Tokat Belediyesi Canikli Konağı’nda bir araya gelen bayanlar 600 yıllık geçmişe sahip Tokat yazmalarının kenarlarına iğne oyalı işlemeler yapıyor. Yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren hanımlar anneler gününde şehit ailelerine hediye edilmek üzere bir birinden güzel el emeği göz nuru ürünler hazırlıyor.

ŞEHİT AİLELERİ İÇİN EL EMEĞİ GÖZ NURU HEDİYELER

            12 Mayıs Anneler Gününde Şehit annelerine hediye edilecek yazmaların hazırlık aşamasında olduğunu kaydeden Tokat Belediyesi Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Arzu Arslan, “Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Sanat Merkezleri ve Konaklar olarak anneler günü için özellikle şehit annelerimize bir hediye vermek amacıyla yazma hediye etmeyi düşündük. Hanımlar bir araya gelerek, yazmaların kenarlarına iğne oyası işlemeler yapıyor. Biz de şehit annelerimizi unutmayarak onlar için hediyeler hazırladık. Zamanında bu yazmaların altında annelerimiz nice yiğitler yetiştirdiler, o yiğitler vatan savunmasında şehit oldu. Evlatlarını bu vatan için şehit veren annelerimize minnettarlığımızı ifade etmek amacıyla yapmaya çalıştık. Bizim elimizden ilmek ilmek işlenmiş olan yazmalar yaklaşık 300 şehit ailesine ulaşacak.  Ev ziyaretlerinde bulunarak ellerini öperek dualarını alarak yazmaları Şehit anneleri ve eşlerine hediye edeceğiz” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
359 Kez Görüntülendi.