logo

09 Mayıs 2019

ŞEHİT AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU

ŞEHİT AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU


Tokat Valiliği tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesind Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verilen iftar yemeği programına davet edilen şehit aileri iftar programında buluştu.

Tokat Valiliği tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen iftar programına Vali Dr. Ozan Balcı ve Eşi Sonay Balcı, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Rifat Dönel, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili İlyas Ay, Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Küsbeci, Mehmet Gödekmerdan, Kaymakamlar,İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, Aile Çalışma ve Sosyal Hzimetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, protokol mensupları, şehit ve gazi dernek başkanları ve davetliler katıldı.

İftar programında masaları gezerek şehit aileleri ve gaziler ile sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı ve Eşi Sonay Balcı Hanımefendi çocuklarla da yakından ilgilenerek, onlara kitap hediye etti.

Yemek öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak, tüm şehitlerin ruhuna dualar edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir’in ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Ramazanda şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ve devletin tüm kurumlarının şehit aileleri ve gazilerin hayatlarını kolaylaştırmak için hazır olduğunu söyledi.

 “Beraber Oldukça Daha Güzel Yarınlar Göreceğiz”

Şehitleri rahmet ve minnetle yad eden, gazilere ise sağlıklı uzun ömür dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz bugün hür ve bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa, ezanımız dinmiyorsa, tarlada çiftimiz, fabrikada işçimiz, iş adamımız çalışıyorsa, sokaklarda insanımız hür ve özgürce güven içinde yürüyor ve hayatlarını devam ettiriyorsa biz bunu başta şehitlerimize, sonra gazilerimize, yüreğinin derinliklerinde o acıyı hisseden ailelerine, hepsinden önemlisi acıyı paylaşan Türk milletine borçluyuz.”dedi.

“Türk Milletinin Fedakâr Evlatları”

Şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini, milli birlik ve beraberliğin esasının ise milli duygular olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,” Bizi bu coğrafyada ayakta tutan şehitlerimizin, gazilerimizin ruhudur. Ateş düştüğü yeri yakar. Şehit aileleri elbette ki acıyı yüreklerinde yaşıyorlar ama artık onlar Türk milletinin ortak evlatları. Onlar bizler için gözlerini kırpmadan hayatlarını ortaya koydular. Gösterdikleri cesaret ve sizlerin fedakarlıkları Türk milletinin asla unutmayacağı fedakarlıklardır. Devleti ve milleti için canı pahasına emek veren evlatlarınız artık bizlerinde evlatlarıdır. Acı, hepimizin acısı. Gazilerimiz uzuvlarını kaybettiler, kanlarını verdiler bu memleket için. Hepsi baş tacı bizim için. Emeklerini ve hizmetlerini asla unutamayız. Ülkemiz tarımda, ekonomide, sağlıkta, sanayide yani hayatın her alanında önemli adımlar atıyor. Geleceğimiz için hep beraber çalışıp, inşallah daha güzel yarınlara hep beraber varacağız, buna yürekten inanıyorum. Bir ve beraber olduğumuz sürece, birbirimize kenetlendiğimiz sürece daha güzel yarınları hep beraber göreceğiz.”dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Şehit Ailelerine ve Gazilere iftar programına katılmaları nedeniyle duyduğu mutluluğu ifade ederek, teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
440 Kez Görüntülendi.