logo

SAHTE VALİLİK HESABI AÇIP OKULLARI TATİL ETTİLER

SAHTE VALİLİK  HESABI AÇIP OKULLARI  TATİL ETTİLER

Son bir kaç gündür Tokat ve ilçelerinde etkili olan kış şartları nedeniyle bazı yerlerde taşımalı eğitime bazı yerlerde ise tüm okullar öğrencilerin sağlığı ve güvenliği nedeniyle valilik kararıyla okullar tatil edilmişti.

Dün akşam saatlerinde Twitter isimli sosyal medya sitesinden Tokat Valiliği adına açılan ve Valilik logosunu kullanarak sahte olarak açılan hesapta Tokat’ta okulların tatil olduğuna dair açıklama paylaşıldı.

sahte hesaptan yapılan açıklamanın hızla yayılmasının ardından Tokat Valiliğinden yapılan açıklama da ise ”Sahte hesap üzerinden yapılan açıklama yapılmış olup,gerçek hesapta böyle bir açıklama yoktur. Değerlendirmeler sonucunda okulların tatil durumu resmi sayfalardan paylaşılacaktır.”denildi.

Açıklamanın devamında ise 12 Şubat Çarşamba günü okulların tatil durumu paylaşıldı.Meteorolojik verilerin incelenmesi ve yapılan değerlendirilmeler neticesinde; 12 Şubat 2020 Çarşamba günü il, ilçe, belde ve köylerimizde eğitime 1 (bir) gün ara verilen ve eğitimin devam ettiği yerler aşağıdadır. Merkez:   Merkeze bağlı belde ve köy okulları, il merkezinde bulunan  okullarımıza Taşımalı Eğitim kapsamında gelen öğrencilerimiz ile Özel Eğitim okulları ve Özel Rehabilitasyon Merkezlerinde 1 gün süre ile eğitim öğretime ara verilirken, diğer okullarımızda eğitim öğretime devam ediliyor. Tokat merkezde eğitim öğretim devam ediyor. Almus:  Eğitim Öğretime devam ediliyor.Artova: İlçe geneli tüm okullarda Eğitim Öğretime 1 gün süre ile ara verildi.
Başçiftlik: İlçe geneli tüm okullarda Eğitim Öğretime 1 gün süre ile ara verildi.
Erbaa: Gökal Bölgesi okullarında 1 gün süre ile eğitim öğretime ara verilirken, diğer okullarımızda eğitim öğretime devam ediliyor.”
Niksar: Eğitim Öğretime devam ediliyor.
Pazar: İlçe geneli tüm okullarda Eğitim Öğretime 1 gün süre ile ara verildi.
Reşadiye: Eğitim Öğretime devam ediliyor.
Sulusaray: İlçe geneli tüm okullarda Eğitim Öğretime 1 gün süre ile ara verildi.
Turhal: İlçe geneli tüm okullarda Eğitim Öğretime 1 gün süre ile ara verildi.
Yeşilyurt: İlçe geneli tüm okullarda Eğitim Öğretime 1 gün süre ile ara verildi.
Zile: İlçe geneli tüm okullarda Eğitim Öğretime 1 gün süre ile ara verildi. 

Ayrıca eğitim öğretime ara verilen yerlerdeki kamu görevlisi engelliler, hamileler ve kronik hastalığı bulunanlar da 12.02.2020 Çarşamba günü bir (1) gün idari izinli sayılacaklardır.

Paylaşma ikonundan:

Share
573 Kez Görüntülendi.