logo

20 Haziran 2019

Sağlıklı Bebek Mutlu Aile

Sağlıklı Bebek Mutlu Aile

Bebeklerin zihinsel, bedensel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak için “Sağlıklı Bebek Mutlu Aile” projesinin başlatıldığını söyledi.


“Sağlıklı Bebek Mutlu Aile” projesinin protokolü Valilik toplantı salonunda proje ortakları arasında imzalandı.


Tokat merkez ve merkeze bağlı köylerde yeni doğan bebeğe sahip ailelerin yüzde 100’üne ulaşılmasının hedeflendiği projenin tanıtımı yapıldı.  
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğiyle yürütülecek proje ile Tokat merkez ve merkeze bağlı köylerde yeni doğan bebeklere sahip ailelerin, bebeğin doğumundan sonra anne sağlığı, bebeğin her açıdan bakımı ve ailenin sosyo-ekonomik düzeyi ile ilgili konularda bilgi ve bilinç düzeyi arttırılarak sorunların çözülmesine, bütüncül sağlık bilinci kazanmış bireyler yetişmesine, toplumsal sosyal iyilik halinin geliştirilmesine katkı sağlanacak. 


Vali Dr. Ozan Balcı,  “Sağlıklı Bebek Mutlu Aile” projesinin bebeklerin zihinsel, bedensel ve fiziksel alanda en iyi şekilde yetişmeleri için geliştirildiğini söyledi. 
“Sağlıklı Bebek Mutlu Aile” projesinin insana dokunan bir proje olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, projeyi önemsediğini kaydetti. Proje ekibinden titizlikle çalışmalarını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Bebeklerimizin her alanda sağlıklı gelişimlerini önemsiyoruz. Vatandaşlarımıza dokunacağımız bir proje bu. İki kişiye fayda sağlasak hayır duası alırız.” diye konuştu. 
Vali Dr. Ozan Balcı, projenin Tokat’ımıza ve Tokatlı vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.  

Paylaşma ikonundan:

Share
510 Kez Görüntülendi.