logo

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ‘’ÇÖZÜM’’ BEKLİYOR

SAĞLIK  ÇALIŞANLARI ‘’ÇÖZÜM’’ BEKLİYOR

Sağlık çalışanları “Merhamet Yorgunu, tükenmişlik sendromu yaşamaktadır”

Sağlıksen Genel Başkanı Semih DURMUŞ: Her geçen gün iş yükü artan, maddi ve sosyal haklarında günden güne erime yaşayan sağlık çalışanlarının sesine duyarsız kalınmamalı. Masada bekleyen yıllardır çözülmeyen sorunlar biran önce ortadan kaldırılmalı ve gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarının mağduriyetleri giderilmedilir.”dedi.

Sağlık-Sen Amasya, Çorum, Tokat Teşkilat toplantılarında konuşan DURMUŞ; birikmiş mevcut sorunların çözümü için genel merkez nezdinde her türlü çalışmaları yaptıklarını ve konuları sürekli takip ettiklerini dile getirdi. Her bir sağlık çalışanı kutsal gördükleri görevlerini büyük özveri ile yerine getirmeye çalışırken aşırı iş yükü, sağlıkta şiddet, bölünmüş aile sorunları ve yanında mali kayıplarla mücadele etmek zorunda bırakılmıştır. Sağlık kurumlarında hasta memnuniyeti artırılırken çalışan sorunları gözardı edilemez.”dedi.

Sağlık-Sen Amasya, Çorum, Tokat Teşkilat toplantısı Genel Başkan Semih DURMUŞ, Genel Başkan yardımcıları Şemsettin Karadoğan, İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan ve Samsun şube başkanı İlyas Biçer, Yozgat şube Başkanı Atakan Erciyas ile şube yönetim kurulu üyeleri, Tokat, Amasya ve Çorum şube yönetimleri ve temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantıda Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları için ;

* 3600 Ek gösterge ile ilgili durumları
* Döner sermayelerde ki adaletsizliği
*Görevde yükselme ve Ünvan değişikliği sınavlarının gerekliliği
*Yıpranma payının dağılımının herkesi kapsaması gerektiği
*Vekil Ebe ve Hemşire’lerin kadroya geçirilmesi
*Sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi
* Özellikli birimlerin sayısının artırılması
 *Seyyanen zam yapılmasının gerekliliği
*Döner sermayenin emekliliğe yansıtılması gibi konuları görüşüldü.
Temsilciler Sağlık Çalışanlarının çok ağır koşullarda çalışma şartlarının olduğunu ve Maaş ve Döner Sermaye ek ödemelerinin çok yetersiz kaldığını başta Genel Başkan Semih DURMUŞ olmak üzere genel merkez Başkan Yardımcılarına iletti.

Paylaşma ikonundan:

Share
551 Kez Görüntülendi.