logo

08 Ocak 2019

SAADET PARTİSİ TOKAT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AKYÜZ

SAADET PARTİSİ TOKAT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AKYÜZ

Saadet Partisi’nin Tokat Belediye Başkan Adayı Alparslan Akyüz için aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan başkan adayı Alparslan Akyüz, “On yıllık Milli Görüş Belediyeciliğinde yaptığımız gibi biz sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.

            Saadet Partisi Tokat İl Teşkilatı, düzenlediği basın toplantısıyla başkan adayını tanıttı.İl Binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısına Saadet Partisi Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, eski Tokat Belediye Başkanı Nizamettin Aydın, Saadet Partisi Tokat Belediye Başkan Adayı Alparslan Akyüz ve partililer katıldı.

MİLLET İÇİN EN BÜYÜK HİZMETLERİ YAPMIŞ BİR GÖRÜŞÜN TEMSİLCİLERİYİZ

Adayları da tespit ederken titiz bir çalışma sergilediklerini belirten Saadet Partisi Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, “Saadet Partisinden milletimizin nasıl bir beklentide olduğunun farkındayız. Bizler gerek iktidarda olsun, gerekse belediyelerde olsun, en büyük gayretleri sarf ederek milletimizin rahatı ve selameti için en büyük hizmetleri yapmış bir görüşün temsilcileriyiz. Bu sebep ile adaylarımızı da tespit ederken, milletimizin Milli Görüş hizmetleri denilince akıllarına gelen hizmetleri layıkıyla yerine getirebilecek kişileri tespit için titiz bir çalışma sergilemekteyiz.Bizler ülkemizin her bir köşesinde hizmete talip olurken, inandığımız ve uyguladığımız prensiplerimiz her kesim tarafından takdir toplamıştır. Bizlerden sonra bu vazifeleri devralanlar, bu şiarları uygulamakta tereddüt göstermeleri sebebiyle bu beklentilere sahip insanımızı hüsrana uğramıştır” dedi.

            Başkan Aydın, yeni dönemde halkın beklentilerini yeniden ortaya koyacakları prensipleri şu şekilde sıraladı.

“1) Adaletli Olacağız: Herkese ve her kesime karşı adil olacağız. Belediyemizin tüm hizmetlerinden şehrimizin her kesimine eşit ölçülerde götürmeye çalışacağız.

2) Kapımız Herkese Açık Olacak: Bizlerle başlayan halk günleri ve mahalle meclislerini devam ettirerek, vatandaşlarımızın sorunlarını, yerinde ve zamanında çözmeye çalışacağız. Şehir giriş tabelalarında, lüks makam araçlarında, resimlerde veya billboardlarda görünmeye çalışan bir başkanlık yerine, halkı ile iç içe ve beraberce hizmet eden sıcak, samimi bir belediyecilik anlayışını yeniden tesis edeceğiz.

3) İşi Ehline Vereceğiz: Siyasi görüşü ne olur ise olsun, prensiplerimize uygun, kendisini geliştirmiş, donanımlı olduğuna inandığımız herkes ile memleketimize hizmet etmek için omuz omuza çalışacağız.

4) İbadet Aşkı ile Çalışacağız: Mesai formatından uzak, 7/24 çalışan, Halka Hizmet Hakka Hizmettir anlayışı ile gayret sarf eden bir anlayışımız olacak.

5) İsraf Etmeyeceğiz, Ettirmeyeceğiz: Bugün ülkemizin ve belediyelerimizin düştüğü borç batağının asıl sebebi faizdir. Bankalardan alınan yüksek faizli krediler, artık tüm kurumlarımızın sırtında birer kambur olmuştur. Biz berekete inanan ve faizin en azının bile hangi anlama geldiğini bilen bir toplumuz. Tekeden süt çıkartmak, bizim hizmet anlayışımızdır. Şehrimizin elzem ve aciliyetarzeden meseleleri varken, makyaja, çiçeğe, aydınlatmaya değil, altyapısından trafik problemine kadar tüm sorunlarına el atan, GOP bulvarı gibi yapboz tahtasına çevirmeden hizmet edeceğiz. Halkımızdan toplanan her bir kuruşun vebalini bilerek harcama yapacağız”

1 NİSAN SABAHI ŞEHRİMİZİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI

            Başkan Aydın, “İşte tüm bu anlattıklarımızın ışığında şehrimize en iyi ve en muazzam hizmetleri yapacağına gönülden inandığımız kişiyi seçebilmek adına, Genel merkezimizin ve Tokat il teşkilatımızın yaptığı istişare ve temayül çalışmaları neticesinde sizlerin de yakinen tanıdığı, yıllardır memleketimizde serbest meslek alanında hizmet etmiş, Makine Mühendisi Alparlan Akyüz beyi Tokat Belediye Başkan Adayı yapmaya karar verdik. Kendisine sizlerin huzurunda başarılar diliyorum. Kendisini 1 Nisan sabahı şehrimizin Yeni belediye başkanı olarak göreceğiz inşallah. Memleketimize ve ülkemize hayırlı olsun inşallah. Allah yar ve Yardımcınız olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN TEK TEMSİLCİSİ SAADET PARTİSİ

            Sonrasında konuşma yapan Saadet Partisi Tokat Belediye Başkan Adayı Alparslan Akyüz Milli Görüş Hareketinin 50. Yıl dönümünde yeniden büyük bir şahlanışın arefesinde bulunduğunu belirterek, “Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partimizin Tokat Merkez Belediye Başkanı adayı olarak karşınızdayım. Ulusal anlamda yaklaşık 20 yıl, yerel anlamda da15 yıldır iktidardan uzak kaldık. Geçtiğimiz süre zarfında milletimiz eski sorunlarını çözme adına yeni iktidar sahiplerine yöneldi. Onları baş tacı etti, güvendi oy verdi, mal verdi, hatta can verdi, kan verdi. Fakat içinde yaşadığımız bu günlerde milletimiz aslında hiçbir problemin çözülmediğini eski sorunların yeniden kapımızı çaldığını yeniden yaşayarak gördü. Biz Milli Görüşçüler engin ferasetimizle her dönem uyarılarımızı yaptık, bugünde yapıyoruz, yarında yapmaya devam edeceğiz. Şuna inanıyor ki on yıllık Milli Görüş Belediyeciliğinde yaptığımız gibi biz sorunların üstesinden geleceğiz. Bundan zerrece şüphemiz yoktur. Daha önce yaptığımız gibi bu gök kubbede yeni bir hoş seda bırakmak azim ve kararlılığındayız” şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ TOKAT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALPARSLAN AKYÜZ’ÜN ÖZGEÇMİŞİ

1970 yılında Tokat Merkezde doğdu.

İlk ve Orta öğrenimini Tokat Merkezde, Yüksek öğrenimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Askerlik görevinin akabinde 1995 yılında Tokat’ta kurduğu kendi şirketinde çalışmaya başladı.

Siyasi çalışmalarına 1998 yılında Milli Görüş Partisi Fazilet Partisi ile başlayan Akyüz, son dönemde Saadet Partisi İl Eğitim Başkanlığı görevini yürütmüştür. Bir dönem Tokat Belediye Meclis üyeliği ve İki dönem Tokat Makine Mühendisleri Odası Temsilcilik Başkanlığı yaptı. Çeşitli STK’lar da verilen görevleri layıkıyla yapmaya gayret etti.

Evli ve 2 çocuk babası olan Akyüz, halen kendi şirketinde taahhüt ve ticaret işlerine devam etmektedir.

Paylaşma ikonundan:

Share
195 Kez Görüntülendi.