logo

PAZAR YERLERİNDE ATEŞ ÖLÇÜLDÜ, VATANDAŞLAR UYARILDI

PAZAR YERLERİNDE ATEŞ ÖLÇÜLDÜ, VATANDAŞLAR UYARILDI

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında, kapalı pazar yerindeki giriş ve çıkışlar, polis bariyerleri ile kontrol altına alındı. Zabıta ekipleri, girişte vatandaşlara ateş ölçümü yaptı.

Yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında, pazar yerleri ve marketlerde maske takma zorunluluğu getirildi. Bu kapsamda Türkiye genelinde marketlerde ve pazar yerlerinde önlemler artırıldı. Tokat’taki kapalı pazar yeri polis bariyerleri ile kapatılarak, giriş ve çıkışlar, kontrol altına alındı. Tokat Belediyesi zabıta ekipleri de girişte vatandaşlara ateş ölçümü yaptı. Ayrıca yanında maske getirmeyenlere maske dağıtıldı.

Yeşil Tokat Yaş Sebze ve Meyve Pazarcılar Derneği Başkanı Kadir Bozdemir, pazar yerinde güzel önlemler alındığını belirtti. Pazar yerinin tamamen kontrol altında olduğunu söyleyen Bozdemir, “Tokat Belediyemiz sağ olsun, ateş ölçümlerini yapıyor, maske dağıtımı yapıyor. Biz de dernek olarak esnafımıza sabahın erken saatlerinde maskemizi dağıttık. Şu anda hiçbir sıkıntımız yok. Herkese bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Esnafımız da bu konuda duyarlı, mesafelerini koruyor, maske ve eldivenlerini takıyor” dedi.

Alışveriş için pazar yerine gelenler de alınan tedbirlerden memnun olduklarını söyledi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » »
Share
317 Kez Görüntülendi.