logo

28 Ekim 2019

PARA, GÜÇ, YATIRIM!

PARA, GÜÇ, YATIRIM!

‘Tokatlı İş Adamları Ve Bürokratlar Tokat İçin Buluşuyor’ adı altında gerçekleştirilen iş forumu Tokat için sürekli yapılması gereken bir çalışmanın başlangıcı olması dileğimizle çok verimli oldu.

Üreten bir şehir Tokat için alt yapı eksiklikleri konuşulurken, neden Tokat’a yatırım yapılır diye bir sorunun cevabı uzun uzun tartışıldı.

Tokatlı İş Adamları ve Bürokratları Derneği Başkanı Ceyhun Beken ve yönetimini kutluyorum, şehrimiz adına böyle güzel bir organizasyonu yaptıkları için.

Dört kişiyi ayrı olarak değerlendirmek istiyorum.

Tokat Milletvekili Yususf Beyazıt yaptığı çağrı ile yatırım için emrinizdeyiz mesajı verirken, yatırımcının danışmanlarınızı geçemiyoruz sözü havada kalmadı. Size zor ulaşıyoruz vekilim dediler yatırımcılar.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik’in herkesi yatırımcı ve iş adamı olarak görmemesi de pek anlaşılır bir konu değil. Ali Çelik birlik ve beraberlikten söz ederken, birlik beraberliği dinamitleyen davranışları toplantıda tartışılan konuydu.

İş adamı Hüseyin Özdilek, Vali Ozan Balcı konuşurken, siz az konuşun, biz konuşalım çıkışı ve Hüseyin Özdilek konuştuktan sonra hiç kimseyi dinlemeden salondan çıkması salondaki kişilere saygısızlık olarak değerlendirildi.

Hüseyin Özdilek eğer Tokat’lı olduğunu iddia ediyorsa, Tokat’a yatırım yapamam diyemez. Yıllardır Tokat’lılara akıl veriyorsa, öncülükde etmesi gerekir. Hem yatırım yapmayıp, hemde akıl vermesi bize olan saygısızlığını gösterir.

İ. Yaşar Özgök’de toplantıya katılan misafirler arasındaydı. Yaşar Özgök Tokat ile ilgili kimden danışmanlık alıyorsa bilmiyorum ama, Tokat’ı hiç bilmiyor, tanımıyor. Dünden bu güne Tokat ile ilgili hiç bir bağı yok. Geçen yıl milletvekili aday adayı olunca Tokat’lı aşkı depreşti. Kamuoyunda kimsenin tanımadığı bir aday adayı olarak çıktı sonuç olarak.

Aday adaylık süreci sonrası kendisini Tokat’a tanıtmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyor.Ama söylediği her şey tutarsız.

Zile olarak çıktığı yolda Tokat olarak devam ederken, Tokat’ta hiç bir şeyin yapılmadığını ve olmadığını da düşünüyor.

Tokat’a her şeyi kendisinin yapabileceğini de düşünüyor olabilir bu arada. Bir ego patlaması yaşıyoruz.

Gündeme getirdiği Zile-Alaca yolunun projesi, ihalesi Tokat Milletvekili Ergun Dağcıoğlu tarafından yıllar önce yapılmıştı.Biz Zİle-Alaca yolunu yıllardır kullanıyoruz.

Yaşar Özgök Tokat sizin at koşturacağız bir boş alan değil. Aday adayı oluncaya kadar senin ismini dahi biz bilmiyorduk. Tokat adına laf konuşacaksanız, Gel bize sor ne yapılmış ne yapılmamış sana söyleriz diyen kişileri duydum.

Samimi olun bir şeyler yapın başımız üstüne.

Toplantıya samimi olarak katılan Tokat’lı iş adamlarını yürekten kutluyorum. Güzel verimli bir sonuç çıkar umarım

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » » »
Share
807 Kez Görüntülendi.