logo

06 Ekim 2019

ÖZLEM ZENGİN, AHMET ŞİMŞİRGİL ARASINDA Kİ FUAR TARTIŞMASI

ÖZLEM ZENGİN, AHMET ŞİMŞİRGİL ARASINDA Kİ FUAR TARTIŞMASI

Ahmet Şimşirgil, Tokat’taki kitap fuarındaki imza gününün Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından iptal ettirildiğini iddia etti. Şimşirgil’e Özlem Zengin’den cevap geldi.

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Türkiye gazetesi yazarı Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil, Tokat’taki kitap fuarındaki imza gününün Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından iptal ettirildiğini iddia etti.

Prof. Ahmet Şimşirgil için Tokat’ta düzenlenecek kitap fuarında bir imza günü tertip edilecekti. Ancak Şimşirgil’e göre bu organizasyon Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından engellendi. Ahmet Şimşirgil konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulundu. Şimşirgil, 26 Temmuz’da Türkiye Gazetesi’nde kaleme aldığı İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazısından Özlem Zengin’in rahatsız olduğunu bu sebeple de imza gününü iptal ettirdiğini iddia etti.

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin için,  Ahmet Şimşirgil şu ifadeleri kullandı:

”İstanbul sözleşmesi nesilleri mahveden, aileyi çökerten bir anlaşmadır. Ben bunun yanlışlığını her vesile ile ve her zaman dile getireceğim ve bundan asla dönmeyeceğim. Ancak Özlem Zengin hanımın yaptığı fikre hür düşünceye ve tarihe saygısızlık ve en büyük darbedir. Bir ilim adamı okuyucularıyla buruşturulmaması en büyük haksızlıktır.”

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medya hesabı aracılığıyla Ahmet Şimşirgil’e cevap verdi. Şimşirgil tarafından şahsına yöneltilen iddialar hakkında konuşan Zengin, “Tokat’taki kitap fuarı için hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır” dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Kendisiyle daha önce hiç yüzyüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır. Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır. Köşe yazarları nasıl bazı kişiler ve konularla alakalı rahatsızlıklarını ifade etme hakkına sahipse, siyasetçiler de aynı hakka sahiptirler. Ancak kim olursa olsun, değerlendirmelerimi asgari nezaket kuralları içinde yapmaya itina gösteririm; bunu herkesten de beklerim. Bilhassa muhatapları kadınlar olunca, üstenci ve aşağılayıcı bir uslupla konuşmayı tercih edenlerle alakalı olumsuz değerlendirmelerimi TBMM Genel Kurulu dahil her ortamda yaparım. Söylediğim her sözün yaptığım her işin arkasında dururum; söylemediğim sözden yapmadığım işten dolayı muaheze olunmayı da reddederim. Kendilerine, fikirlerine, kelimelerine yeteri kadar güvenmeyen bi-edebler Istanbul Sözleşmesi’ni ya da Kadem’i bahane ederek saldırıyorlar. Aslında onlar için mesele kesinlik bu değil! Kullandıkları uslup dil hınç dili; bir kesim için Ak Partiye saldırının yeni maskesi bu.”

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in Ahmet Şimşirgil’in iddialarına ilişkin yaptığı açıklama sonrası Şimşirgil’den Zengin’e cevap geldi. Şimşirgil, “Programın iptali üzerine araya giren bir yöneticiye, “Hoca beni arasın özür dilesin” demiştiniz? Bu işte bir dahliniz yoksa neden böyle bir talepte bulundunuz.” ifadelerini kullandı.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: »
Share
551 Kez Görüntülendi.