logo

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat İl Müftülüğü arasında Okul-Kur’an Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık’ projesi kapsamında Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat İl Müftülüğü arasında Okul-Kur’an Kursu İşbirliğine Dayalı “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Protokolü” imzalandı.

İlimiz Merkezde ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık’ projesi uygulayan okuluun Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu olduğu açıklandı.

Protokol, Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu ile Kur’an Kursları arasındaki işbirliğini sistemli ve düzenli bir hale getirerek Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin işleyişini düzenlemeyi amaçlamakta.

Protokolle Kuranı Kerim ağırlıklı sınıflar oluşturulması hedefleniyor. Öğrencilerin akademik başarılarının takibi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ve projeyi uygulayan imam hatip ortaokulları tarafından; hafızlık eğitimi ve hafızlığın pekiştirilmesi ise İl Müftülüğü Kur’an kursları tarafından yapılacak.

Paylaşma ikonundan:

Share
324 Kez Görüntülendi.