logo

05 Mart 2019

ÖNCELİĞİMİZ YEREL KALKINMA VE İSTİHDAM

ÖNCELİĞİMİZ YEREL KALKINMA VE İSTİHDAM

Belediye Başkanı Eroğlu, otogar esnafına Yeni Şehir Terminali Projesini anlattı, esnafın sorunlarını dinledi

Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki işletme sahipleri ve otogar çalışanları ile sabah programında bir araya gelen Başkan Eroğlu, 71 proje arasında yer alan Yeni Şehir Terminali Projesini anlattı. Başkan Eroğlu, otogar esnafının istek ve temennilerini de dinledi.

            Tokat Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Av. Eyüp Eroğlu, 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri için çalışmalarına devam ediyor. Başkan Eroğlu, 10 Başlıkta hazırladığı 71 Projeyi gittiği her ortamda anlatarak, Tokat için önümüzdeki 5 yıllık süreçte yapılacak çalışmalardan bahsediyor. Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki işletme sahipleri ve otogar çalışanları ile sabah programında bir araya gelen Başkan Eroğlu, 71 proje arasında yer alan Yeni Şehir Terminali Projesini anlattı.

BU SEÇİMİN ANA TEMASI BEKA

            AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk ve Teşkilat Mensuplarının da eşlik ettiği toplantıda konuşma yapan Başkan Eroğlu, şunları söyledi:

            “Ülkemizin bekası bizim için her şeyden daha önemlidir. Allah ülkemizi payidar eylesin. Son 5 yıldır sizlerin hizmetinde bulunduk. Şehir terminalimize yaz aylarında gelmiş ve tüm Türkiye’ye vurgu yapmıştık. Tokat’ımızdaki tüm şehirlerarası araçlarımızda yabancı menşeili içecekler kullanmama kararı almıştık. Çok güzel bir kampanya yapmıştık. İnşallah daha güzel kampanyalara da bundan sonra imza atarız.

BELEDİYE BAŞKANI ULAŞILIR OLMALI

            İnsanlar belediye başkanından iki şey ister. Birincisi; istediği zaman kapısını çalabilmek, aradığı zaman ulaşmak ikincisi ise şehre hizmet etmesidir. Belki bütün siyasetçilerden istenen budur.

Elimizden geldiğince hep beraberce bunu yapmaya çalıştık. Geldik, ziyaret ettik, gönül işi yapmaya azami gayret sarf ettik. Hizmet üretmenin, verdiğimiz sözleri tutmanın, yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk. Bunu sadece bizler yapmadık, hep beraberce yaptık. Sizlerin düşüncelerine her daim önem verdik. Birlikte rahmet vardır, bütün çalışmalarımızı sizlerle birlikte yaptık.

            Kanal Tokat Projemizi tamamladık. Meydan Projemizi tamamlamak üzereyiz. Kapalı Pazar yerimizi yaptık. Sanayi Sitemizi taşımak için Bakanlıklarla, esnaflarımızla görüşmemizi yaptık. Sanayi için işimizi tamamladık. Birçok zorluğu engeli aştık, tapusunu aldık. Cumhurbaşkanımız geldiğinde kendisine Sanayi sitemizle ilgili yaptığımız çalışmalardan bahsettik, notunu aldı. Tokat’la ilgili yatırımların biran önce başlaması noktasında talimatlarını verdi. Mevcut sanayi alanını da kentsel dönüşüm alanı olarak değerlendireceğiz.

            Yıllardır çöplerin döküldüğü alanı ıslah ettik, yeşil bir alana dönüştürdük. TOPEKTAŞ Et Kombinamızı faaliyete geçirdik. Bunun gibi yaptığımız çalışmalarla şehrimize değer katmaya çalıştık.

Şehrimizin her yıl 5 bin artan nüfusu var. 5 yıl sonra inşallah bu şehrin nüfusu 200 bini bulur. Göreve geldiğimizde OSB’de çalışan sayısı 1200 iken bugün 5 bini geçmiş durumda. Kot fabrikasının açılması için defalarca yanlarına gittik görüştük. Şuan sadece kot fabrikasında 2000 insanımız çalışıyor. Tokat’taki istihdamı artırmak için gece-gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

            İnşaat sektörü Tokat’ın lokomotifidir. Seçimlerden sonra inşallah bu sektör canlanacak. Allah’ın izni ile daha güzel şeyler olacak. Bizler bu şehrin bir evladı olarak 10 başlığımızda 71 projemizi açıkladık. Hedefimiz 2071, yapacağımız projeleri gelecek nesillere armağan ediyoruz.

ÖNCELİĞİMİZ YEREL KALKINMA VE İSTİHDAM

            Yerel Kalkınma ve istihdam projelerimiz tamamen esnaflarımıza yönelik projelerdir. Tamamen esnafımızın daha güzel yerlerde iş yapması için projelerimizi hayata geçireceğiz.

            Uluslararası Hal Merkezimizle Tokat’ta tarımın yeniden canlanmasını sağlayacağız. Tokat’ı Türkiye’de, Karadeniz’de tarım şehri yapacağız.

            5 bin kişinin daha istihdam edileceği yatırımcının, fabrikanın Tokat’a gelmesi için çalışmalar yapacağız. Turizmde atak yapmak istiyoruz. Tanıtımdaki eksikliği gidereceğiz. Başta Ballıca Mağarası olmak üzere birçok tarihi ve turistik alanı tanıtacağız.

            Bunlarla ilgili projelerimiz var. Belediye iş atölyeleri ile ilk başta 300 kişilik istihdam oluşturmayı düşünüyoruz. E-ticaret ile Tokat’ımıza özgü el sanatlarımızı tüm dünyaya ulaştırmak istiyoruz.

Bu doğrultuda önümüzdeki 5 yılda sizlerin desteği ile bunları yapacağız. Yeter ki aşk olsun, yeter ki birlik ve beraberlik olsun.” dedi.

            Konuşmaların ardından otogar esnafının istek ve temennilerini dinleyen Başkan Eroğlu, katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
452 Kez Görüntülendi.