logo

10 Mart 2019

Ölün Bizi Ayırana Dek Tokat’ta

Ölün Bizi Ayırana Dek Tokat’ta

Tiyatro ve sinema dünyasının ünlü oyuncularından Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun aynı sahneyi paylaştığı ‘Ölün Bizi Ayırana Dek’ adlı oyun Tokatlı tiyatro severler için sahnelendi.

            26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında seyirci ile buluşan oyuna Tokatlıların ilgisi yoğun oldu. Sahne performanslarıyla büyük beğeni kazanan oyuncuları,  oyunun bitiminde tiyatro severler ayakta alkışladı.

            Tokat gazetesi olarak yaptığımız röportajda oyuncular;Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu,  Tokat’a ilk defa geldiklerini, Kaz gölünü gezip gördüklerini, Tokat’ı çok beğendiklerini ve tekrar gelmek istediklerini söyledi.

TOKAT ÇOK GÜZEL

            Tokat ile ilgili izlenimlerinin çok güzel olduğunu ifade eden oyuncu Hakan Yılmaz, “Tokat’a ilk defa geldim. Kaz gölüne gittik. Çok güzel, orada bir çalışma da vardı görevlilerle konuştuk, doğal hayatı korumak için ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Hala orayı genişletiyorlarmış, birçok hayvan çeşidini barındırıyormuş, kartal da gördük hatta. Birçok kuş çeşidini barındırıyormuş çok güzel, ülkemizde böyle kuş cenneti yerler var, Tokat’takini de görmüş olduk. Tokat ile ilgili izlenimlerimiz çok güzeldi” dedi.

SEYİRCİ HARİKAYDI

            Tokatlı seyircilerin oyuna yoğun ilgisinin olduğunu ve çok mutlu olduklarını ifade eden Hakan Yılmaz, “Tokatlı seyircinin ilgisi harikaydı, onlar bizi ayakta alkışladı ama bizde onları sahnede ayakta alkışladık, Çok güzel katılım gösterdiler, çok keyifli bir izleyici. Salonumuzu da sonuna kadar doldurmuşlar, sağ olsunlar çok teşekkür ederiz. İnşallah Tokat’a bir kez daha ve başka oyunlarla da geliriz. Tokat seyircisine sevgilerimizi iletiyoruz, inşallah bir daha geldiğimizde bu prodüksiyonla ya da başka oyunlarımızla geldiğimizde eminiz ki bizi yalnız bırakmayacaklar, bizde onlar için elimizden geldiği kadar gidip gelmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

KAZ GÖLÜNÜ ÇOK BEĞENDİ

            Ölün Bizi Ayırana Dek’ adlı oyunun aynı zamanda yazarlarından olan Ebru Cündübeyoğlu, Tokat’a ilk defa geldiğini, Kazgölünü gezip görme fırsatı yakaladığını ve birçok hayvan çeşidini içinde barındıran Kaz Gölü’nü çok beğendiğini söyledi.

EĞLENDİRMEK, GÜLDÜRMEK VE BİRAZ DÜŞÜNDÜRMEYİ AMAÇLADIK

            Tiyatro severler için ‘Ölün Bizi Ayırana Dek’ oyununu sahnelediklerini belirten Ebru Cündübeyoğlu, oyunun verdiği mesaj ile ilgili olarak “ Anlatmak istediğimiz her zaman tek bir bakış açısı olmadığını, her zaman kendi anladığımızın doğru olmadığın,  bazen bizim tahmin etmediğimiz farklı şeylerinde hayatta karşımıza çıkabileceğini, burada bir kadın erkek ilişkisi anlatılıyor. Ayrılmak üzere iken kendi ilişkilerini de irdeliyorlar. Aslında bir birlerini sevdiklerini de anlıyorlar ve onlar bunu anlarken buna da sebep olan başka bir sürü komik olay giriyor.Eğlendirmek, güldürmek hem de biraz düşündürmeyi amaçladığımız bir işti” ifadelerini kullandı.

TOKAT SEYİRCİSİ İLE BULUŞMAK ÇOK KEYİFLİYDİ

            Tokatlıların ilgisinin çok güzel olduğunu ve tekrar Tokat’a gelmek istediğini söyleyen EbruCündübeyoğlu, “Çok harikaydı Tokatlı seyircinin ilgisi, tekrar bizi Tokat’ta görmek istediklerinin mesajını da aldık.  Hatta civar şehirlerden de toplanıp gelmişler çok sağ olsunlar. Bizim için çok keyifliydi Tokat seyircisi ile buluşmak. Bizde Tokat’ı iyi ve güzel anacağız. İnşallah Tokat’a bir kez daha geliriz” dedi.

OYUNUN KONUSU

            “Cansu ve Serdar; boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanacakları günden bir gece önce, kendilerine bir kutlama partisi düzenlenir. Partinin ardından, sabah uyandıklarında kendilerini aynı kanepede sızmış olarak bulurlar. Bir gece öncesine dair çok fazla bir şey hatırlamayan Cansu ve Serdar salondaki kanepede uzanmakta olan cesedi fark ettiklerinde şok olurlar. Ne yapacaklarını şaşıran çift bir taraftan da kimin katil olduğunu anlamaya çalışır, bir yandan da anılarını, ilişkilerini, evliliklerini nasıl bu noktaya geldiklerini düşünürler”

haber:tokatgazetesi.com

Paylaşma ikonundan:

Share
467 Kez Görüntülendi.