logo

19 Temmuz 2019

O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ EKRANLARDA

O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ EKRANLARDA

O Köy Bizim Köyümüzdür programının yapımcı ve sunucusu Süleyman Erkan, 20 yıl öncesinden gelen program kayıtlarını bugün o köylerde yeniden beyaz perdeye yansıtıyor.

Tokatlı hemşehrimiz, emekli öğretmen Süleyman Erkan ilimiz yerel televizyonlarından Kanal 60’ta 2000’li yılların başında “O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR” diyerek hemen birçok köye çekimler yapmaya gitmiş, çektiklerini de televizyon programında yayınlamıştı.

            20 yıl öncesinin çekimlerinin de olduğu kayıtlar bugün yeniden gün yüzüne çıkarıldı. Program yapımcı ve sunucusu Süleyman Erkan, kayıtları cd’ye aktararak çekimlerin olduğu köylere yeniden gitmeye, o köy halkına 20 yıl, 10 yıl öncesinin çekimlerini izlettirmeye, anıları canlandırmaya başladı.

İLKİ TURHAL ÇAYLI KÖYÜNDE

            Televizyonculuğun yanı sıra aynı zamanda gazetemizin Sevgi Yolu köşesinde yazıları okunmakta olan Süleyman Erkan, O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR programının geride bıraktığı çok güzel anıları tazelemek adına yeniden böylesi bir programı planladığını duyurdu. İlkini bizatihi kendi imkanları ili Turhal Çaylı köyünde başlattığını söyleyen Erkan, bunun bir anlamda SİNEMA GÜNLERİ olarak da kabul gördüğünü belirtti ve “2007 yılında Çaylı köyünde yapılan çekimleri gösterdim. Gösteri sırasında bu dünyadan göçmüş insanları görenler göz yaşlarını tutamadılar. Mutluluklarını ve hüzünlerini bir arada yaşadılar. Kanal 60 TV’de yayınlanan “O Köy Bizim Köyümüzdür ” bundan sonra da çekim yapılan köylerde gösteriler yapmaya devam edecektir. Bunun bir kültür, sinema ve sanat etkinliği olarak görülmesini arzu ediyorum.” Dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
612 Kez Görüntülendi.